„Zkusit si zahraniční soutěž byla jedinečná možnost. Návrat do Ústí mě láká,“ říká Viktor Kopecký


 
» Redakce (3.11.2020)

Po delší odmlce tu máme další rozhovor. K němu byl přizván Viktor Kopecký, ústecký hráč, který od minulé sezóny hostuje u superligových Bohemians Praha. České florbalové soutěže se sice zastavily, ty švédské nebo finské však stále běží. A toho využila řada superligových florbalistů včetně Viktora Kopeckého, který se nyní rozhodl využít šanci na své první zahraniční angažmá a posílil druholigový švédský klub Nykvarns IF.
Co tě vedlo k rozhodnutí odejít do Švédska?

"K odchodu do Švédska mě vedlo, že si uvědomuji, že se velmi blíží konec mojí sportovní kariéry a v tento moment byla jedinečná možnost zkusit zahraniční soutěž na měsíc, aniž bych musel končit v práci nebo nějak přerušit školu."

Jak probíhal samotný výběr klubu?


"To byla práce Martina Formana, asistenta trenéra Bohemians, který ve Švédsku žil, má zde známosti a umí to zařídit. My v podstatě jen dostali informaci, že je možnost to zkusit a tím, že jsme mohli jít takto v balíčku, jsme se to rozhodli přijmout."

Přijmuli jste možnost jménem Nykvarns IF. Jak bys Nykvarn představil po florbalové a životní stránce?


"Nykvarn hraje druhou nejvyšší švédskou soutěž. Jeho ambicí je play off, případně klidná záchrana. Jinak je to malé městečko s 8000 obyvateli asi 35 minut autem od Stockholmu. Lidé jsou tu opravdu velmi milí a přátelští, takže se zatím vše zdá jako dobrá volba."

Odcestoval jsi společně se spoluhráči z Bohemians Kryštofem Krbcem a Janem Dobisíkem, povedlo se zajistit společné bydlení?

"Ano, bydlíme společně v malém domku."

Jak dlouho už jste na místě? Máte za sebou nějaké tréninky nebo zápasy?

"Ve Švédsku jsme od pátku. Už jsme se připojili k týmu a absolvovali tréninky. Do zápasu ještě bohužel zasáhnout nemůžeme, protože není vyřešený mezinárodní přestup, který trochu komplikuje zhoršená situace zde ve Švédsku. Zároveň se čeká, jestli se situace kolem sportu nezmění v České republice. Věříme ale, že se vše stihne do tohoto víkendu a v sobotu půjdeme do utkání."

Jaké byly tréninky? Pocítil jsi nějaký rozdíl v tempu oproti tomu, na jaké jsi zvyklý v české superlize?

"Myslím si, že je to docela podobné. Samozřejmě je pro nás lehčí problém, že jsme vlastně poslední 3 týdny pořádně netrénovali. Myslím si ale, že tempo hry je podobné jako v české superlize."

Jestli všechno půjde dobře, kolik zápasů byste mohli stihnout odehrát?

"Pokud vše vyjde, tak 5 utkání. Původně jsme měli odehrát i některé zápasy za rezervu (4. liga), ale soutěže od 3. ligy dolu jsou momentálně pozastaveny z důvodu pandemie."

Ještě musím zareagovat na to, že vnímáš, že se blíží konec tvojí sportovní kariéry. Jak to vidíš do budoucna s florbalem?

"Poslední dobou bylo už opravdu složité kloubit školu, práci a florbal na úrovni 1. ligy nebo superligy s nějakým osobním životem. Vím, že chci letos soutěž dohrát a dostudovat. Příští rok zatím nechávám otevřený, zda budu mít ještě chuť a energii pokračovat a zároveň, zda budu schopný i nadále kloubit sport s ostatními povinnostmi."

Přemýšlel jsi o návratu do Ústí?

"Samozřejmě to mám v hlavě a návrat mě láká. Jsme domluveni s Davidem Stummerem, že si sedneme a budeme řešit možnosti, uvidíme."


Autor: Jiří Šafařovský 

23.7. Zavřený sekretariát
Od 26.7. do 8. 8. 2021 bude zavřený sekretariát z důvodu čerpání dovolené


 
««    »»
Červenec 2021
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Anna
Zítra má svátek Věroslav