„Fanoušek by se měl na Slunetě cítit jako ve florbalové hale,“ plánuje manažer Jiří Horák


 
» Redakce (11.11.2020)
Foto: Karel Dvořáček

Další rozhovor přinášíme s bývalým hráčem mužského A-týmu Jiřím Horákem, který momentálně působí u klubu jako PR manažer a sekretář oddílu. V rozhovoru prozradil, na čem pracuje o aktuální vynucené přestávce a jaké jsou jeho budoucí marketingové plány. Dále popsal konec své sportovní kariéry a zmínil, jak je spokojený s momentálními trenéry a mladými hráči mužského A-týmu.
Na úvod Hory, nedávno jsi slavil narozeniny. Byla oslava?

Byla malinkatá oslava v rodinném kruhu, nic velkého.

Pojďme k florbalu. Florbal sice není profesionální sport, přesto, jaký má takto vynucená přestávka dopad na chod florbalového klubu?

Určitě to jsou finance, město šetří, sponzoři šetří a samozřejmě i rodiče šetří. Jsme tak ve složité situaci a doufáme, že se to zas brzy obrátí k lepšímu. Co se týče chodu jako takového, tak doháníme resty a připravujeme si věci dopředu. Jelikož si myslím, že se sezona protáhne, nikoliv nějak zkrátí.

Můžeš prozradit, na čem pracujete dopředu?

Nastavujeme si pracovní procesy, které tu chyběly. Co se projektů týče, tak já konkrétně řeším brand haly, to je můj projekt do konce sezony (uvidíme, co na to rozpočet). Aby se fanoušek, co přijde na florbal na Slunetu, cítil jako ve florbalové hale a ne basketbalové. Dále tu máme snad už dotažený systém QR kódu a vstup na zápasy přes turnikety na čtečku kódu. Má to i další výhodu, že vidíme, kolik lidí je v hale a hlavně kdo. Jaké kategorie dorazily, jestli chodí trenéři, či jestli se vyplatila nějaká marketingová akce. Dále tu máme projekt patronů mládeže, kdy se hráči A-týmu stanou patrony nejmladších kategorií a budou s nimi trénovat. Dotahujeme už i gify hráčů A-týmu mužů i žen (na sociální sítě), na to se já osobně moc těším.

V čem by spočívala taková změna z basketbalové na florbalovou halu?

Když vejdete na Slunetu, všude vidíte basketbalové reklamy, polepy, bannery. U pokladen třeba samé basketbalové informace či dresy na zdech. Neříkám, že všechno, ale chceme to dle moznosti překrýt tak, abychom všude byli my a naši partneři, naše bannery atd. Více zatím neprozradím. Celkově jsme se tuto sezonu zaměřili na fanoušky, aby pro ně zápasy a hlavně dění okolo nich bylo zajímavější. Koronavirus do toho hodil vidle, ale v plánu je to mít do konce základní části a v příští sezoně to už mít pěkně od začátku. Přes zmíněný brand, fanshop, vstup do haly, soutěže na tribunách i jsme zamakali na přestávkovém programu. V tom chci pokračovat!

Není to dlouho, co jsi za Florbal Ústí působil ještě jako hráč. Nedávno jsi na facebooku sdílel svůj slavný blok v rozštěpu, nestýská se ti po tom?

Florbal mi z pozice hráče nechybí. To rozhodnutí ve mně bylo dlouho. Poslední sezonu už jsem nechtěl vůbec začínat, ale když se moc nevědělo, jak to bude vypadat, nechtěl jsem v tom “nového” asistenta trenéra alias mého kamaráda Kubu Koníka “nechat” a chtěl jsem být nápomocen. Ještě to umocnila volba hráčů mě za kapitána, čehož jsem si hodně vážil a chtěl jsem pomoci. Pak se mi tam přidalo pár zranění a najednou jsem viděl, že už bych týmu nebyl přínosem jako dřív a tým okolo mladých pušek fungoval, a to mě utvrdilo v tom, že je konec. A docela jsem se na to těšil, že budu mít víc volného času a o víkendech si ty zápasy vychutnám z pozice fanouška. Opak je však pravdou a obzvlášť o víkendu pracuji daleko více a samotný zápas si bohužel neužívám a většinou ho ani nevidím. Snad se to v budoucnu uklidní a já si to z tribuny vychutnám více. I když jsem si vždy vážil lidí okolo našeho týmu, rozhodně jsem netušil jako hráč, kolik práce je okolo toho všeho. Někdy přicházím na halu ještě dřív než jako hráč a odcházím poslední a pak 2-3 hodiny ještě pracuji po zápase. To jsem si jako hráč neuvědomoval.

Pokud se přeci jen na tribunu dostaneš, jsi spokojený s výkony svých mladších následovníků v A-týmu?

Jsem! Myslím si, že je to tým na superligu! Opravdu tomu věřím. Máme dobré trenéry u áčka, hráči pod nimi makají. Už loni, když jsem byl na tréninku juniorů pod Trčounem, tak bylo vidět, jak to s těmi mladými umí, takže jsem rád, že je nyní u áčka. Už jednou jsem tu u mladé generace byl (Krbec či Kolstrunk) která nás dotáhla do Superligy a já si troufám říci, že tato generace, co je nyní u nás, je ještě silnější. Sledovat spolupráci mladých pušek, například Esterky, Fořta, Kawuloka a Beneše... To je opravdová radost.

Na závěr, co bys vzkázal fanouškům?

Vydržte v této nepěkné době. My se na Vás těšíme!


Autor: Jiří Šafařovský 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Říjen 2021
12 Muži A: SCS Sluneta
Junioři: X3M Arena Barrandov
3 Muži B: SH ZŠ Rudná
Junioři: SC Sluneta
456789 Muži A: MSH Vodova Brno - stará hala
Dorost: SK Krupka
Ženy A: SH ZŠ Nehvizdy
10 Muži B: SCS Sluneta !!!POZOR: Změna termínu!!!
Dorost B: SH Chemik Lovosice
Ženy A: SH Čakovice
111213141516 Muži A: SCS Sluneta
Elévové: SH Litvínov
Elévové: SH Litvínov
Juniorky: SH Kadaň
17 Muži B: SH SK Slavia Praha
Starší žáci A: SH Česká Lípa
Starší žáci B: SH TJ Turnov
Mladší žáci: SH ZŠ Dobiášova
181920212223 Muži A: SH ZŠ Kunratice
Muži B: SCS Sluneta
Junioři: SC Sluneta
Dorost: MSH Teplice
Přípravka: SH Velebudice
Přípravka: SH Velebudice
24 Muži C: SH SOUŠ ROUDNICE
Dorost B: SH Krupka
Mladší žáci: SH Velebudice
Ženy A: SH Česká Lípa
25262728 Muži A: SH Petrovice u Karviné
29 Muži A: Havířov
30 Starší žáci A: Lovosice, Chomutov, Jablonec, Jirkov, Podbořany
Starší žáci B: Lovosice, Chomutov, Jablonec, Jirkov, Podbořany
Elévové: SH Kadaň
Elévové: SH Kadaň
Ženy A: SCS Sluneta
Juniorky: SCS Sluneta
31 Ženy A: SH Krupka

 
Muži A
 
VS
Start98   -  FbÚ
SH ZŠ Kunratice
23.10.2021 18:30-20:30
 
VS
Z.F.K.Petrovice  -  FbÚ
SH Petrovice u Karviné
28.10.2021 18:00-20:00
 
VS
Florbal Havířov  -  FbÚ
Havířov
29.10.2021 19:00-21:00

Další týmy
Dorost
23.10.: MSH Teplice
Muži B
23.10.: SCS Sluneta
20:00-22:00

Přípravka
23.10.: SH Velebudice
Přípravka
23.10.: SH Velebudice
Junioři
23.10.: SC Sluneta
13:00-15:00

Dorost B
24.10.: SH Krupka
Muži C
24.10.: SH SOUŠ ROUDNICE
Mladší žáci
24.10.: SH Velebudice
Ženy A
24.10.: SH Česká Lípa
16:00-18:00


  
Dnes má svátek Sabina
Zítra má svátek Teodor

Včera slavil(a) narozeniny
Krejza Jan
Dnes slaví narozeniny
Černý Viktor
Šturcová Adéla
Zítra slaví narozeniny
Kejřová Tereza
Štěpánek Jan st.
Za 2 dny slaví narozeniny
Uličný Kryštof
Za 3 dny slaví narozeniny
Koník Jakub