„S dosavadním postavením v tabulce můžeme být spokojeni,“ hodnotí asistent trenéra Jakub Koník


 
» Redakce (3.12.2020)
Foto: Jan Němeček

K rozhovoru byl přizván asistent trenéra mužského A-týmu Jakub Koník, který prozradil, jak se tým připravuje na restart 1. ligy a zhodnotil dosavadní výsledky.
Jak probíhá příprava týmu v době lockdownu?

Vzhledem k nelehké situaci, která nyní panuje a která je nepříjemná pro všechny sportovce, se i přesto snažíme, abychom kluky udrželi v kondici, kterou získali během výborně nastavené letní přípravy. Kluci mají nastavený individuální tréninkový plán, který se skládá z komplexní kondiční přípravy, tedy vytrvalost, rychlost, síla, obratnost. Techniku kluci trénují buď v obývacím pokoji, kuchyni, nebo v ložnici. Odtrénované tréninkové jednotky posléze zasílají v podobě videí nebo aplikací a my tak máme přehled o jejich plnění.

Zveřejnilo se, že se několik hráčů připravuje se superligovými týmy (Beneš, Kawulok, Semerád, Vavruška, Vybíral). Jsou ještě další hráči, kteří začali trénovat se superligovými týmy? Pokud ano, kdo?

Tito hráči, které jsi vyjmenoval, se opravdu připravují s extraligovými týmy. Dominik Beneš se Spartou, Ondřej Kawulok s Bohemkou a trio Dan Semerád, Filip Vybíral a Václav Vavruška s Českou Lípou. Vzhledem k tomu, že první liga florbalu spadá kritériem pod amatérské sporty, které jsou zatím zakázány, jsme rádi, že se alespoň výše uvedení hráči dostanou takříkajíc do normálního florbalového procesu.

Ústí zatím ztratilo pouze jeden bod. Jak jsi spokojený s dosavadním průběhem sezony?

Vzhledem k okolnostem, které postihly průběh soutěže, můžeme být s dosavadním postavením v tabulce spokojeni. Přečkali jsme bez ztráty kytičky velmi složité období. Narozdíl od některých týmů jsme dokázali odehrát všechny zápasy a ztratit pouze jeden bod.

V čem vidíš hlavní důvod toho, že se start do sezóny povedl?

Troufám si říci, že dosavadní úspěchy nejsou dílem náhody, ale zejména skvělé letní přípravy, která byla pod vedením Mertiče a Vladimíra Trčky. Dalším faktorem, který ovlivnil výkonnostní růst hráčů, je zralá konkurence, která nastala po příchodu mladých šikovných hráčů a také tím, že se nám podařilo udržet stávající hráče, jako je například Beneš, Kawulok, Fořt nebo Dan Semerád. Mezi klady můžeme také započíst fungování hlavního trenéra Vladimíra Trčky, který po odchodu Davida Derky nastavil jasná pravidla fungování týmu a který svou ráznou, avšak spravedlivou rukou tým vede.

Jaká by mohla být slabina mužstva?

Samozřejmě pokud se podíváme na soupisku mužstva, vidíme hodně mladé hráče.  V tom bych mohl vidět menší slabinu týmu, zejména ve vypjatějších zápasech a v zápasech playoff. Vzhledem k tomu, že máme takto mladý tým, mohou u některých hráčů chybět zkušenosti právě z takovýchto zápasů. Pevně však věřím, že chybějící zkušenosti nahradí svou mladou dravostí, rychlostí a chutí.
Autor: Jiří Šafařovský 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Březen 2021
123456 Dorost B: Most
Přípravka: Chomutov
7 Starší žáci B: Louny
8910111213 Veteráni: Mladá Boleslav
Starší žáci A: Litvínov,Lovosice,Kadaň,Jirkov,Turnov,Litvínov
Elévové: Gym. Jateční
Starší žákyně: Liberec
14 Starší žáci B: Štětí
151617181920 Muži C: Teplice
Dorost B: Lovosice
Mladší žáci: Liberec,Jablonec,Semily,Podbořany,Jirkov,Litvínov
Mladší žáci: Liberec,Jablonec,Semily,Podbořany,Jirkov,Litvínov
Přípravka: Gym. Jateční
Dorostenky: SCS Sluneta
21 Mladší žáci: Městská SH Teplice
222324252627 Veteráni: SCS Sluneta
Starší žáci A: Česká Lípa,Smržovka,Most,Kadaň,Semily,Lovosice
Elévové: Jirkov
Starší žákyně: Gym. Jateční
Starší žákyně: Gym. Jateční
Starší žákyně: Gym. Jateční
28 Elévové: Podbořany
293031

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Dorost B
6.3.: Most
0:00-0:00

Přípravka
6.3.: Chomutov
0:00-0:00

Starší žáci B
7.3.: Louny
0:00-0:00


  
Dnes má svátek Kamil
Zítra má svátek Stela

Včera slavil(a) narozeniny
Franek Lukáš
Za 3 dny slaví narozeniny
Kremlík Tomáš
Neugebauer Lukáš