„S dosavadním postavením v tabulce můžeme být spokojeni,“ hodnotí asistent trenéra Jakub Koník


 
» Redakce (3.12.2020)
Foto: Jan Němeček

K rozhovoru byl přizván asistent trenéra mužského A-týmu Jakub Koník, který prozradil, jak se tým připravuje na restart 1. ligy a zhodnotil dosavadní výsledky.
Jak probíhá příprava týmu v době lockdownu?

Vzhledem k nelehké situaci, která nyní panuje a která je nepříjemná pro všechny sportovce, se i přesto snažíme, abychom kluky udrželi v kondici, kterou získali během výborně nastavené letní přípravy. Kluci mají nastavený individuální tréninkový plán, který se skládá z komplexní kondiční přípravy, tedy vytrvalost, rychlost, síla, obratnost. Techniku kluci trénují buď v obývacím pokoji, kuchyni, nebo v ložnici. Odtrénované tréninkové jednotky posléze zasílají v podobě videí nebo aplikací a my tak máme přehled o jejich plnění.

Zveřejnilo se, že se několik hráčů připravuje se superligovými týmy (Beneš, Kawulok, Semerád, Vavruška, Vybíral). Jsou ještě další hráči, kteří začali trénovat se superligovými týmy? Pokud ano, kdo?

Tito hráči, které jsi vyjmenoval, se opravdu připravují s extraligovými týmy. Dominik Beneš se Spartou, Ondřej Kawulok s Bohemkou a trio Dan Semerád, Filip Vybíral a Václav Vavruška s Českou Lípou. Vzhledem k tomu, že první liga florbalu spadá kritériem pod amatérské sporty, které jsou zatím zakázány, jsme rádi, že se alespoň výše uvedení hráči dostanou takříkajíc do normálního florbalového procesu.

Ústí zatím ztratilo pouze jeden bod. Jak jsi spokojený s dosavadním průběhem sezony?

Vzhledem k okolnostem, které postihly průběh soutěže, můžeme být s dosavadním postavením v tabulce spokojeni. Přečkali jsme bez ztráty kytičky velmi složité období. Narozdíl od některých týmů jsme dokázali odehrát všechny zápasy a ztratit pouze jeden bod.

V čem vidíš hlavní důvod toho, že se start do sezóny povedl?

Troufám si říci, že dosavadní úspěchy nejsou dílem náhody, ale zejména skvělé letní přípravy, která byla pod vedením Mertiče a Vladimíra Trčky. Dalším faktorem, který ovlivnil výkonnostní růst hráčů, je zralá konkurence, která nastala po příchodu mladých šikovných hráčů a také tím, že se nám podařilo udržet stávající hráče, jako je například Beneš, Kawulok, Fořt nebo Dan Semerád. Mezi klady můžeme také započíst fungování hlavního trenéra Vladimíra Trčky, který po odchodu Davida Derky nastavil jasná pravidla fungování týmu a který svou ráznou, avšak spravedlivou rukou tým vede.

Jaká by mohla být slabina mužstva?

Samozřejmě pokud se podíváme na soupisku mužstva, vidíme hodně mladé hráče.  V tom bych mohl vidět menší slabinu týmu, zejména ve vypjatějších zápasech a v zápasech playoff. Vzhledem k tomu, že máme takto mladý tým, mohou u některých hráčů chybět zkušenosti právě z takovýchto zápasů. Pevně však věřím, že chybějící zkušenosti nahradí svou mladou dravostí, rychlostí a chutí.
Autor: Jiří Šafařovský 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Červen 2021
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Leoš
Zítra má svátek Květa

Včera slavil(a) narozeniny
Huslička Tomáš
Pribanová Johana
Dnes slaví narozeniny
Trčka Ondřej
Zítra slaví narozeniny
Olexa Dominik
Rybníček Lukáš
Svoboda Ladislav
Za 3 dny slaví narozeniny
Myslivec Karel
Tůma Martin