Rozhovor s D. Stummerem: „V klubu se toho teď děje hodně“ říká.


 
» Redakce (19.2.2021)
Foto: Archiv UJEP

Za poslední dobu se toho u nás v klubu událo poměrně hodně. I když se v našem případě nehraje a netrénuje, přípravy a práce uvnitř klubu běží na plné obrátky. K rozhovoru jsme si pozvali manažera oddílu Davida Stummera.
Ahoj Davide, bohužel nám florbalová sezona stojí, nicméně v klubu se toho děje hodně. Popíšeš nám nějaké věci, co se právě řeší?

Ahoj, je to tak, jak říkáš. Soutěže se sice nehrají, ale v klubu se toho děje hodně. Řešili jsme poměrně hektické přestupové období. Dojednali jsme prodloužení spolupráce s EXE sportem, který nám dodává sportovní vybavení. Již delší dobu řešíme nový web. V rámci trénování jsme spustili online tréninky v kategoriích + online tréninky hráčů A týmu pro všechny kategorie. Vzděláváme se formou stáží v superligových klubech. Byli jsme na Tatranu Střešovice, nyní pojedeme na FBŠ Bohemians. Momentálně připravujeme vizi klubu do roku 2024. Dále například řešíme brand haly, nový design dresů, na léto již teď připravujeme soustředění, příměstský kemp a street florbalový turnaj před OC Forum. Brzy nás čeká jednání s hráči o prodloužení stávajících hráčských smluv a v neposlední řadě domlouváme mezinárodní spolupráci.


Jak je pro klub obtížné čelit „covidové“ situaci? Odchází sponzoři nebo třeba děti?

Finančně je to složité. Snížily se nám dotace na městě, přišli jsme o významné a dlouholeté partnery. Bohužel jsme nedosáhli na žádný podpůrný program od NSA (Národní sportovní agentura pozn.redakce). Doba je nejistá, asi jako momentálně u každého sportu, tak sami nevíme, co vše to přinese a na co se máme připravit.
Jelikož jsme v záři nemohli dělat nábory po ZŠ, které jsou pro nás velmi úspěšné, očekáváme menší nárůst, možná i úbytek členské základny, což se samozřejmě projeví i na financích. Víme, že tato situace je velmi těžká a tak moc děkujeme těm, kteří s námi nadále spolupracují a podporují nás.


Nedávno oslavil první pracovní výročí u nás v klubu šéftrenér David Merta, můžeš nám říci, na čem pracuje?

David přišel před rokem do úplně nového prostředí a bohužel COVID do toho zasáhl jak na jaře, tak na podzim, takže to měl co se sportovní části týče, velmi těžké. Nemohl pracovat s trenéry, tak jak chtěl. Nicméně, nezahálel a ve spolupráci s trenéry přepracoval sportovní koncepci klubu, udělal kondiční standard pro elitní i neelitní hráče, který zároveň slouží i jako prevence vůči zranění, protože na některé aspekty vývoje se zde předtím nebral žádný zřetel. Je to celá komplexní příprava hráče od A do Z v našem klubu. Vypracovali jsme klubový kodex, který budeme chtít našim členům prezentovat. Čekáme na spuštění florbalu, aby tyto věci byly převedeny do praxe na trenéry, hráče a rodiče.
Nyní si dodělává trenérskou licenci B a jezdí na stáže po superligových klubech, kde se momentálně hraje. Řeší trenérské obsazení na příští rok, aktivně spolupracuje s trenéry na online trénincích. Podílí se na vizi klubu, kterou připravuji.


Marketing má na starost Jiří Horák, co se momentálně v marketingu odehrává?

Jirka převážně mimo sociální sítě řeší nový web, který doufáme, brzy spatří světlo světa. Nadále má na starost letní street florbalový turnaj, který se připravuje již nyní a doufáme, že mu COVID nevystaví stopku. Turnaj by měl být před OC Forum pod širým nebem. Dále takřka celou sezonu řeší brand haly Sluneta. Vypracoval i 3 letou marketingovou klubovou vizi, která počítá s dalším School matchem či florbalovým plesem. Jede i na superligovou marketingovou stáž do FBŠ Bohemians, kde se doufáme něčemu přiučí a inspiruje, jelikož marketing a PR Bohemky je na velmi slušné úrovni.


Na sociálních sítích si nešlo nevšimnout poměrně aktivního konce přestupového období. Povíš nám k tomu více?

Máš pravdu, bylo to docela hektické. Asi nejvíc hektické přestupové období, které jsem zažil. 😊 Umožnili jsme přestup Dominika Beneše do Sparty, jelikož mu končilo střídavé hostování a domluvili jsme se na střídavých startech k nám, pokud se rozjede 1. liga. Jelikož mu střídavé hostování končilo s koncem základní části Superligy, tak po vzájemné domluvě i s přihlédnutím na nominaci do seniorské reprezentace jsme mu přestup umožnili, aby mohl odehrát i playoff. S Dominikem jsme domluveni, že po sezoně si spolu sedneme a probereme další působení v klubu.

Do FBŠ Bohemians odchází na hostování Ondra Kawulok, jelikož bojuje o nominaci na MS juniorů v Brně, tak jsme chtěli i z tohoto důvodu, aby byl na očích a hrál kvalitní zápasy. S Ondrou jsme domluveni, že po skončení MSJ se k nám opět připojí. Josef Novák se po vzájemné dohodě přesunul do konce sezony na Kladno s tím, že po sezoně budeme řešit další společnou budoucnost. Jelikož se rozeběhla i extraliga žen a naše 1. liga nikoliv, domluvili jsme holkám možnost hrát v ženské extralize. Konkrétně se to týká: E. Janurové, K. Kočové, K. Jasanové, K. Mečířové.

V podvečer konce přestupového období jsem začal řešit střídavé starty a střídavé hostování ze Superligy k nám. Jednali jsme s FBŠ Bohemians a FBC Liberec a domluvili jsme se na příchodu celkem 6 hráčů. Je to z důvodu rozšíření kádru v případě spuštění 1. ligy, kdy zápasy půjdou v rychlém sledu za sebou a zvyšuje se tím riziko nějakého zranění. Samozřejmě do toho případně může promluvit i COVID. Dává nám to tedy možnost případně reagovat, pokud tito hráči budou aktuálně k dispozici a nebudou mít povinnosti ve svých klubech.


Máš nějaké informace ohledně spuštění florbalu jako takového?

Stejně jako ostatní sporty čekáme, co bude. Nic jiného nám nezbývá. Z jednání s Českým florbalem víme, že priorita je odehrát co nejvíce zápasů ze zbytku sezony.  Doufáme, že sport jako takový dostane výjimku a soutěže se spustí.


Chtěl bys ještě něco vzkázat?

Hlavně bych chtěl poděkovat všem, kteří nás podporují v této nelehké době. Víme, že to není lehké pro nikoho z nás. Vaší podpory si nesmírně ceníme. A věřím, že se všichni brzy potkáme na hřišti či v hledišti.

Díky za rozhovor!

Autor: Jiří Horák 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Červen 2021
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Leoš
Zítra má svátek Květa

Včera slavil(a) narozeniny
Huslička Tomáš
Pribanová Johana
Dnes slaví narozeniny
Trčka Ondřej
Zítra slaví narozeniny
Olexa Dominik
Rybníček Lukáš
Svoboda Ladislav
Za 3 dny slaví narozeniny
Myslivec Karel
Tůma Martin