"Nejlepší vzpomínky mám na vítězné postupy a úspěchy mládeže," říká předseda klubu Vladimír Štorek


 
» Redakce (1.4.2021)

Předseda klubu Vladimír Štorek se pohybuje kolem ústeckého florbalu již 15. rokem. Krom toho je také členem Komise elitního florbalu a k tomu všemu stíhá chodit i do práce. Co ho u toho stále drží? Jaké jsou jeho nejhezčí florbalové vzpomínky? Nejen na to nám Láďa odpovídal v dnešním rozhovoru.
Ahoj Láďo. Nejprve prosím čtenářům řekni, jak dlouho už se pohybuješ kolem florbalu v Ústí. Jaké funkce jsi za tu dobu pro klub vykonával a co obnášely?

Ahoj Jirko. V klubu jsem od roku 2007, kdy jsem do tehdejší USK Slávie přivedl oba své syny. Následně jsem chodil hrát s tehdejšími trenéry a vedením večerní florbálky na ZŠ Palachova, kde jsem postupně poznával chod klubu a později i nabídl svoji pomoc, která byla od začátku spíš „bafuňářská“. Nejdříve to byla pomoc tehdejší sekretářce, postupně se rozšiřovala do dalších činností týkajících se chodu klubu, jako byla správa webu, evidence hráčů, placení příspěvků, evidence financí, zavedení komunikačního portálu atd. Občas jsem vypomohl v týmech, kde oba kluci momentálně hráli, jako vedoucí družstva. Mimo to jsem byl po čase zvolen předsedou klubu tehdejší Slávie a po spojení klubů i předsedou současného klubu Florbal Ústí.

Věnuješ se mimo florbal ještě jiné práci?

Ano, normálně chodím do zaměstnání, které mě živí. Práci pro florbal jsem začal dělat jen jako pomoc klubu, ve kterém působí mé děti, což v té době dělalo hodně dalších rodičů. Každý z nás dělal pro klub to, co uměl nejlépe, tj. někteří trénovali děti, jiní sháněli finance, já zase dělal tu sekretářskou „bafuňařinu“. My všichni jsme to tenkrát dělali pro své děti po odpolednech, po večerech a o víkendech. Samozřejmě, jak se klub začal rozrůstat, již není možné to takto řešit.

Klubem prošla spousta trenérů a členů vedení. Hodně z nich po nějaké době změnili klub nebo skončili. Ty jsi obrovský srdcař a u klubu působíš už od jeho začátků až po současnost. Jaký je ten hlavní důvod?

Budu se opakovat, začalo to jako pomoc klubu, ve kterém působí mé děti. Postupem času se z toho stalo něco, co jsem s pomocí ostatních lidí budoval (nebo od nich převzal) a nechci to opustit, než to předám zase někomu dalšímu. Tady chci zdůraznit, že ti, kteří tento klub (nebo jeho oba předchůdce) budovali přede mnou nebo se mnou, měli starší děti nebo nemohli klubu již věnovat tolik volného času, tak jej opustili dříve než já nebo spolupracují již méně a nejsou vidět tolik, jako já.

Nechci tady nikoho jmenovat, abych náhodou na někoho nezapomněl, ale za těch 15 let jich byla spousta a já jim všem děkuji.

Zmínil jsi své syny, které jsi ve florbale vždy podporoval. V roce 2017 jsi s nimi odehrál svůj první a poslední soutěžní zápas za Florbal Ústí C. Plánoval jsi to delší dobu nebo to byl spontánní nápad?

Byl to dlouhodobý plán, že si chci jednou s oběma zahrát. Čekali jsme pouze, až nám to umožní legislativa. Samozřejmě to byl výborný zážitek. Kvůli mým problémům s koleny jsem plánoval sotva jednu třetinu, a nakonec to byl skoro celý zápas, pak jsem se z toho 14 dní léčil (smích). Děkuji ostatním klukům z Cčka, že mi tento zážitek umožnili.

S Florbalem Ústí jsi toho zažil hodně. Kdybys měl říct pár nejlepších vzpomínek za tu dobu, jaké by to byly?

Jako nejlepší vzpomínky bych vyzdvihnul různé sportovní úspěchy jak klubu, tak i našich odchovanců. Z těch sportovních jsou to hlavně ty vítězné postupy. První v sezóně 2012/2013 po vítězství spojeného týmu mužů a postup do 1.ligy. Stejně tak vítězství v sezóně 2016/2017 v 1.lize a postup do tehdejší nejvyšší soutěže Superligy nebo vítězství obnoveného týmu žen v sezóně 2018/2019 a postup do 1.ligy žen. Samozřejmě i další úspěchy našich mládežnických týmů na MČR, výběrech našeho regionu nebo na různých neligových turnajích.

Mimo těch sportovních úspěchů bych chtěl vyzdvihnout ty naše „bafuňářské“ úspěchy, mezi které řadím třeba úspěšné spojení obou ústeckých klubů v sezóně 2012/2013, které je ve florbalových kruzích dáváno dodnes jako příklad nejúspěšnějšího spojení klubů.

Dalším z „bafuňářských“ úspěchů je „zprofesionalizování“ klubového managmentu, ve kterém máme v současné době tři zaměstnance, kteří se o klub starají během dne a posouvají jej zase dál.

Je něco, čeho za tu dobu naopak lituješ?

Samozřejmě by se nějaké věci našly, ale jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré. To, co se nepovedlo, zase vyvolalo jiné věci, které byly z jiného pohledu prospěšné. Nějakou zásadní věc, které bych dnes litoval, nemám.

Tou nejaktuálnější věcí je právě ta současná covidová situace, která díky způsobu, jak je u nás v ČR řešena, znemožňuje sportování hlavně dětí.

Navážu na ten covid. Co říkáš na další zrušenou florbalovou sezónu?

Tím, že jsem mimo jiné členem Komise elitního florbalu, tak jsem byl celou tuto sezónu u hodně jednání, kdy jsme se snažili společně se Soutěžní komisí a vedením ČF spustit nejvyšší soutěže. Byl velký úspěch, že mimo mužské Superligy se povedlo spustit i ženskou Extraligu. Bohužel z důvodu covidové situace v naší republice se dodnes nepovedlo spustit amatérské soutěže (i když v prosinci k tomu měla 1.liga dost blízko) a tím pádem již není možné regulérně dohrát základní část 1.ligy a byly znemožněny postupy.

Co se týká samotného hraní nejen v 1.lize, ale i ve všech dalších soutěžích, a to hlavně v mládeži, stále ještě doufám, že se v této sezóně začne trénovat a do léta se podaří něco odehrát.

Jak si užíváš volný čas? Slyšel jsem, že tě baví kolo…

Tím, že se již podařilo, že se o náš klub starají naší zaměstnanci, začalo mi zase zbývat více času na mé osobní koníčky. Bohužel můj zdravotní stav (= opotřebovaná kolena) mi už nedovolí hrát pravidelně florbal. Vrátil jsem se proto ke své druhé zábavě, a to je jízda na kole. Zde ale musím upozornit, že kvůli těm opotřebovaným kolenům jsem tuto činnost modifikoval a ke kolu jsem pořídil přídavný elektromotor, který mi otevřel nové výzvy, kdy do našich krušnohorských a středohorských kopců (momentálně v našem okrese jinam nemůžeme) mi motor pomáhá a ulevuje kolenům. Když je příležitost, beru e-kolo buď sám, případně i s manželkou a někam se jedeme projet.  
Autor: Jiří Šafařovský 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Září 2021
12345 Muži A: HMS Karlovy Vary
67891011 Muži A: SCS Sluneta
Dorost: SCS Sluneta
Ženy A: SCS Sluneta
12 Muži B: SH Krupka
Junioři: SH Krupka
Ženy A: SCS Sluneta
131415 Junioři: HMS Karlovy Vary
Ženy A: SC Sluneta
161718 Muži A: MSH Chomutov
Muži B: MSH Teplice
Junioři: TJ Sokol Vinohrady
19 Junioři: SCS Sluneta
202122232425 Muži A: SCS Sluneta !!!POZOR: Změna času!!!
Muži B: SCS Sluneta !!!POZOR: Změna času!!!
Junioři: SH BIOS Kladno
Dorost: SCS Sluneta
Ženy A: SH Litvínov
26 Junioři: SCS Sluneta
Ženy A: !!!POZOR: Změna haly na MSH Chomutov!!!
2728 Muži A: VUT CESA Brno 1
2930

 
Muži A
 
VS
FbÚ  -  Jaroměř
SCS Sluneta !!!POZOR: Změna času!!!
25.9.2021 18:00-20:00
 
VS
Gullivers Brno  -  FbÚ
VUT CESA Brno 1
28.9.2021

Další týmy
Dorost
25.9.: SCS Sluneta
10:00-14:30

Muži B
25.9.: SCS Sluneta !!!POZOR: Změna času!!!
14:00-16:00

Junioři
25.9.: SH BIOS Kladno
14:00-16:00

Ženy A
25.9.: SH Litvínov
15:00-17:00

Junioři
26.9.: SCS Sluneta
13:00-15:00

Ženy A
26.9.: !!!POZOR: Změna haly na MSH Chomutov!!!
11:00-13:00


  
Dnes má svátek Zlata
Zítra má svátek Andrea

Včera slavil(a) narozeniny
Krupica Štěpán
Kučaba Pavel
Dnes slaví narozeniny
Srsen Lukáš
Zítra slaví narozeniny
Pošíková Petra
Veselá Veronika
Zeman Martin
Za 2 dny slaví narozeniny
Štolbová Vendula
Tůma Jan
Za 3 dny slaví narozeniny
Duda Jan