"Máme tu rozdělanou práci, kterou jsme letos nemohli dotáhnout," říká obránce Radim Kühnel


 
» Redakce (10.4.2021)

Obránce A-týmu Radim Kühnel podepsal nedávno s klubem novou smlouvu do roku 2023. Proč bude první polovinu sezóny chybět? Jak reagoval tým na zrušení sezóny? Nejen na to odpovídal Radim v dnešním rozhovoru.
Radime, s klubem jsi podepsal novou smlouvu do roku 2023. Jak probíhalo rozhodování?

Zde nebyl příliš prostor na spekulace. Máme tu rozdělanou práci, kterou jsme letos nemohli dotáhnout, takže pokud bude o mé služby zájem, není důvod přemýšlet nad odchodem.

V poslední době jsi hodně bojoval se zraněními. Co ti přesně bylo?

V tomto ohledu jsem měl poslední rok a půl velkou smůlu. Minulou sezónu mě vyřadila na více jak dva měsíce nemoc, po níž jsem naskočil těsně před play off, které bohužel po dvou zápasech skončilo vinou koronaviru. Na začátku letní přípravy na další sezonu jsem začal mít problémy s přitahovačem stehenního svalu, které mi nedovolovaly trénovat v plné zátěži. Nakonec z toho byly zhruba tři měsíce rehabilitací bez kýženého výsledku. Až v září se zjistilo, že to byla zablokovaná záda… Než jsem se stihl připravit na zápasy první ligy, přišlo omezení sportování a s ním opět přerušení soutěže.

Od srpna plánuješ studium ve Švédsku. Proč právě tam? A budeš si tam chtít zahrát i florbal?

V rámci inženýrského studia mám na svém oboru povinnost strávit semestr v zahraničí. Zimní semestr tohoto roku mi přišel jako nejlogičtější varianta vzhledem k tomu, že příští rok bych měl svá studia zakončit a také bych byl rád zpět na druhou polovinu sezóny. Volba země mého pobytu byla vcelku jednoduchá. Vždy mě zajímal život na severu Evropy, tamní florbal i odlišný vzdělávací systém. Nakonec jsem se dostal na univerzitu ve švédském Karlstadu. A florbal? Řešení mě teprve čeká, protože je vše ještě čerstvé. Hlavní tým Karlstadu právě hraje o postup do SSL a jeho rezerva hraje třetí švédskou ligu. Tak uvidíme, jak se vše vyvine. Švédský král bekhendu byl suspendován a hrozí mu vězení, tak prý hledají nového. (smích)

Jak reagoval tým na zrušení sezóny?

Samozřejmě jsme zklamaní, ale popravdě jsme s variantou, že sezóna může skončit nedohraná, počítali od samého začátku. Osobně jsem nečekal, že skončí po pěti odehraných zápasech a dlouho jsem věřil, že se v březnu nebo dubnu vše opět rozjede a budeme hrát až do června. Bohužel se tak nestalo a naše cíle se musí posunout. Mrzí mě to i kvůli tomu, že máme velmi mladý tým a mladší kluci přišli o možnost získání zkušeností v mužském florbale. Přece jen to pak v těch nejdůležitějších chvílích bývá i hodně o nich.

V mládeži jsi hrál často v útoku. Od příchodu do mužů jsi nastupoval převážně jen v obraně. Čím to? A kde tě to bavilo více?

To je ale velká nostalgie. Už si ani nepamatuji, jak to vzniklo. Asi to bylo tím, že jsme v mládeži vždy měli více útočníků než obránců, tak někoho museli obětovat. Těžko se mi posuzuje, kde mě to bavilo více. V obraně mě baví hlavně ta defenzivní činnost. S oblibou mařím soupeřovy šance bloky a rád rozdám nějakou tu ránu. Na útoku jsem vždy miloval ten pocit ze vstřelených gólů, ale myslím si, že nyní bych měl spíš potenciál být jako Pleky – defenzivní centr. V kuloárech se také traduje, že útok Kühnel-Stummer-Täuber by byl vražedný. (smích)Autor: Jiří Šafařovský 

23.7. Zavřený sekretariát
Od 26.7. do 8. 8. 2021 bude zavřený sekretariát z důvodu čerpání dovolené


 
««    »»
Červenec 2021
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Jakub
Zítra má svátek Anna

Včera slavil(a) narozeniny
Landa Lukáš