Ukončení aktivní kariéry Davida Stummera a Tomáše Sattlera


 
» Redakce (24.5.2021)
Foto: Archiv

Pro fanoušky Florbalu Ústí máme špatnou zprávu. Po letošní sezoně se rozhodli ukončit kariéru 2 naši hráči A týmu. Dlouholetý kapitán David Stummer a nesmlouvavý obránce Tomáš Sattler. Přečtěte si rozhovor níže.
Ahoj Davide a Tomáši. Nebudu Vám lhát, ale mrzí mě, že končíte. Nechcete si to ještě rozmyslet?

DS: Ahoj Jirko, upřímně? (smích) Jsem rád, že jsem se konečně rozhodl po asi 5 letech, kdy to říkám po každé sezóně, kdy jsem vyždímaný jak fyzicky, tak i psychicky, že už stačilo.

TS: Ahoj, rozmýšlím se už dobrých pár měsíců, takže na mém rozhodnutí už se bohužel nic nezmění.


Co stojí za Vaším rozhodnutím? Je to práce, věk či něco jiného?

DS: Je to asi kombinace všeho. Po škole, kdy člověk začne pracovat, tak se mu změní priority a to, co do té doby bylo na prvním místě, tam už rázem není. Postupem času jsem byl florbalu ochoten věnovat méně a méně, a i když jsem se vždy kousl především kvůli partě, ambicím na postup či atmosféře na domácích zápasech, tak už jsem cítil, že to dál nešlo. Kombinace nároků na hráče, četnosti tréninků a výjezdů na zápasy, kdy je rok od roku čím dál víc týmů z Moravy na úkor osobního života a volného času, rozhodla, že po sezóně skončím.

TS: Jsou to asi už 2-3 roky, co se rozmýšlím, zda pokračovat, nebo ne. Bohužel florbal nepatří ke sportům, které vás zabezpečí do konce života, a tudíž je nezbytné chodit i do práce a skloubit to s osobním životem. Času na tréninky už nebylo mnoho a vybral jsem si raději cestu více volného času, než rovnou z práce na trénink a z tréninku do postele. Další věcí bylo a je, že mě florbal už nebaví tolik jako dříve. Přeci jen pokud něco děláte 13 let, tak vás to časem omrzí, obzvlášť pokud nemáte motivaci.


Předpokládám, že takováto věc se Vám v hlavě nezrodila náhle, ale šlo o delší uvažování, je to tak?

DS: Určitě. Jak jsem již říkal, tak jsem vždycky po každé sezóně říkal, že je to ta poslední, ale vždy se to ve mně nakonec zlomilo a přetrpěl jsem letní přípravu a sezónu odehrál. Ale postupem času, kdy v áčku končili všichni kluci, se kterými jsem vyrůstal nejen florbalově, to bylo těžší a těžší. Tým se každý rok omlazoval a omlazoval a já byl takový poslední mohykán, který se klukům věkově začal hodně vzdalovat. To k mému rozhodnutí také přispělo.

TS: Ano, je to tak. Jak jsem psal, rozhoduji se už delší dobu.


Ve Florbalu Ústí jste toho zažili opravdu hodně, na co nejvíce budete vzpomínat?

DS: Tak jednoznačně na super partu, která v kabině vždy byla a že jsem jich zažil. Od začátku v chlapech TBC 68, kdy jsme z nejnižší ligy postoupili až do 2. ligy, po následné sloučení klubů a postup do 1. ligy a samozřejmě postup do Superligy.

TS: Tak vzpomínám rád určitě na postup jak do juniorské, tak do chlapské extraligy. Všeobecně na dobrou partu lidi a mnoho kamarádů.


Florbalu dáváte úplné „vale“ nebo budete někde pro zábavu pokračovat?

DS: Úplné vale ne, to snad ani nejde po 21 letech ve florbalu. Od nové sezóny budu trenérem dorostu a hrát za naše béčko, kde se doufám potkáme i s Tomášem.

TS: Určitě pokračovat chci, ať už jen pro srandu někde, nebo třeba zkusit hrát ještě za náš B tým.


Oběma Vám děkujeme za to, co jste pro Florbal Ústí udělali a přejeme Vám v další etapě života jen to nejlepší! DÍKY!!!

Autor: Jiří Horák 
Nejsou žádné aktuality

 
««    »»
Červen 2021
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

 
Muži A

Není žádný nejbližší zápas


Další týmy
Není žádný nejbližší zápas

  
Dnes má svátek Květa
Zítra má svátek Alois

Včera slavil(a) narozeniny
Trčka Ondřej
Dnes slaví narozeniny
Olexa Dominik
Rybníček Lukáš
Svoboda Ladislav
Za 2 dny slaví narozeniny
Myslivec Karel
Tůma Martin
Za 3 dny slaví narozeniny
Brada Michal