A-tým vstoupil do sezony výhrou nad Karlovými Vary

» Redakce (7.9.2021)

Muži zvládli úvodní utkání nového ročníku a připsali si cennou výhru nad Karlovými Vary. Během první třetiny si vypracovali dvoubrankový náskok, a přestože soupeř dokázal vyrovnat, vybojovalo Ústí na horké půdě tříbodové vítězství 6:7.
FB Hurrican Karlovy Vary - Florbal Ústí 6:7
branky: 4. Miloš Tyl, 27. Daniel Nicklas, 32. Matěj Korbel, 35. Daniel Nicklas, 51. Michal Strachota, 55. Michal Strachota - 5. Jan Peška, 16. Vladimír Trčka, 16. Václav Vavruška, 22. Vladimír Trčka, 37. Dan Semerád, 39. Tomáš Pšenička, 44. Jakub Fuchsig; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 175; zásahy brankářů: Daniel Váradi 23 - Marek Netopilík 26; po třetinách: 1:3, 3:3, 2:1;

Stejně jako v loňském ročníku zavítali muži na úvodní utkání 1. ligy do Karlových Varů. První branka utkání padla již ve čtvrté minutě, kdy se podařenou střelou prosadil domácí Miloš Tyl. Vedení domácím ale nevydrželo dlouho. Již po dvaceti sekundách srovnal po krásné Pěničkově nahrávce Jan Peška. V desáté minutě nevyužil šanci domácích Zavadil, který z dorážky trefil pouze tyčku. Naopak Ústí dokázalo chyby soupeře potrestat dvěma slepenými góly. Nejprve skóroval v šestnácté minutě z přečíslení Vladimír Trčka, který povedenou kličkou obešel brankáře, a nedlouho poté vymetl růžek branky kapitán Václav Vavruška.

Do druhé třetiny vstoupilo Ústí s dvoubrankovým vedením. Čtvrtý gól přidal ze standardní situace Vladimír Trčka. Domácím Varům se poté podařilo stav zápasu dorovnat. Nejprve využil přesilovou hru Nicklas, poté se překvapivou střelou prosadil Korbel a svým druhým gólem v zápase srovnal Nicklas. Neskutečným zákrokem se 37. minutě blýskl Marek Netopilík, navíc vzápětí skóroval Dan Semerád. Do konce třetiny stihl vstřelit branku ještě Tomáš Pšenička a Ústí i druhou třetinu zakončilo s dvoubrankovým náskokem.

Domácí Vary tak musely dotahovat, vstup do posledního dějství ale opět vyšel lépe Ústí. Nejprve Jakub Fuchsig trefil břevno, ve 43.minutě přidal sedmý gól Dan Semerád. Poté měly Vary k dispozici přesilovou hru, kterou ale domácí využít nedokázali. Přesto se usilovně hnali za vyrovnáním, o což se nejvíce zasloužil dvěma brankami Strachota. Dramatický závěr utkání ale ústečtí florbalisté zvládli a z Karlových Varů si odvezli tři body za těsnou výhru 6:7.

Autor: Adéla Kubíková