Muži si dokráčeli pro 3 body vysokou výhrou nad Znojmem

» Redakce (12.9.2021)

V sobotní večer odehráli muži druhé kolo 1. ligy. Svěřenci trenéra Vladimíra Trčky přivítali na domácí palubovce Znojmo. Díky excelentnímu výkonu a osmi vstřeleným brankám v druhé periodě si domácí odnesli tři body za vysokou výhru 11:5.
Florbal Ústí - TJ Znojmo LAUFEN CZ 11:5
branky: 12. Vojtěch Esterka, 24. Dan Semerád, 28. Radek Kužel, 29. Jan Peška, 30. Vojtěch Esterka, 33. Jan Peška, 34. Ondřej Kawulok, 37. Václav Vavruška, 39. Martin Fuchsig, 44. Radek Kužel, 53. Václav Vavruška - 2. Jan Novák, 33. Vojtěch Procházka, 41. Vojtěch Procházka, 42. Jan Gerža, 44. Jiří Šrámek; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 155; zásahy brankářů: Marek Netopilík 14 - Lukáš Bauer 17, Jan Hándl 3, po třetinách: 1:1, 8:1, 2:3;

Utkání odstartovalo ve velmi vysokém tempu. Jako první se prosadili hosté již ve druhé minutě utkání. Znojemští poté měli k dispozici ještě několik šancí, v gól je ale díky skvělým zákrokům brankáře Netopilíka neproměnili. Srovnávací branky se domácí fanoušci dočkali ve 12. minutě, kdy se po skvělé Fuchsigově přihrávce nemýlil Vojtěch Esterka. Možnost dostat se do vedení mělo Ústí ve 14. minutě, kdy byl vyloučen hostující Číhal. Výhodu přesilové hry ale i přes několik slibných šancí domácí nevyužili. První třetina tak skončila za nerozhodného stavu 1:1.

Ve druhé periodě se s brankami roztrhl pytel. Nejprve poslal Ústí do vedení ve 24. minutě Dan Semerád. Domácí pak odskočili do čtyřbrankového vedení díky povedené dvouminutovce mezi 28. a 30. minutou. Nejprve se střelou ze střední vzdálenosti prosadil Kužel, poté poslal brankáře Bauera na střídačku Peška. Hostující Hándl si však ani nesáhl na balonek a již po 16 sekundách lovil míček z branky po zásahu Esterky. Znojmu se povedlo snížit ve 33. minutě. Reakce Ústí na sebe ale nenechala dlouho čekat, přesně za tři sekundy vrátil domácím čtyřbrankové vedení Peška. Sedmý zásah přidal Kawulok, načež se do znojemské branky znovu postavil Bauer. Ústí ale nepřestávalo pálit, branky přidali ještě Vavruška a Fuchsig. Na konci třetiny tak svítilo na tabuli skóre 9:2.

Znojmo ale ještě nesložilo zbraně a do poslední třetiny vstoupilo s velkým elánem. Snížit dokázal Procházka, nedlouho po něm Gerža. Odpovědět dokázal Radek Kužel, za Znojmo se trefil Šrámek. Domácí stále drželi pětibrankové vedení a hosté začali hrát závod o čas. V 51. minutě byl vyloučen Semerád, oslabení ale Ústí zvládlo na výbornou a dokázalo přidat jedenáctou branku zásluhou Vavrušky. Posledních sedm minut si domácí v klidu pohlídali a po závěrečném hvizdu mohli slavit vysokou výhru 11:5.

Autor: Adéla Kubíková