Ženy přivezly z Turnova dvě výhry

» Pigeon (15.3.2011)

Byla neděle 13. března a tým žen se vypravil na projížďku mikrobusem do dalekého Turnova, aby zde vybojoval další dva zápasy o 6 mistrovských bodů do tabulky. Týmy, které se nám postavily do cesty, byly Mladá Boleslav „C“ a TJ Turnov.
Do Turnova jsme dorazili hodinu před zápasem a tak byl i čas na legrácky. Náš tým byl pro toto dvojutkání posílen i na realizčním postu, kdy se nám dostalo té cti přivítat na naší lavičce maséra a baviče v jedné osobě, mistra svého umění Yakubku. Zápas začal v rychlém tempu na obou stranách a dlouho se nemohl nikdo trefit, až v 8. minutě vzala na svá bedra zodpovědnost jedna z nejdéle hrajících hráček Ali, a po samostatném úniku vsítila první branku. Dvě minuty na to, naše opora v brance, nevěděla co s balónkem a tak ho hodila na půlku, zde Monča vzala děravý kulatý nesmysl a plácla do něho a ejhle on to Góóóóól a do šaten se šlo s úsměvem za stavu 2:0.  Do druhé třetiny šly holky s cílem přidat nějakého banána a pokud možno neinkasovat. To první se nám povedlo, Bublina našla střelecký prach z posledního dvojzápasu a foukla dva pozdravy do boleslavské branky, pokaždé nahrál někdo jiný jednou Ewík podruhé Lucík. To druhé se nám bohužel nepovedlo a při oslabení jsme inkasovaly i my, ale stejně se šlo s úsměvem do pomyslné šatny, vždyť stav 4:1 nám dával radost i sílu na florbalky, jen zranění Bubliny dělo malé vrásky, ale o toho tam byl masér Yakubka. Třetí třetina už byla o tom nedát soupeřkám prostor a něco málo přidat na skóre. V hale byl hodně těžký vzduch a tak holky přidaly už jen jeden gólíček po souhře dvojice letošní sezóny Bublina- Ewík, kdy prvně jmenovaná vytěžila maximum z nahrávky druhé jmenované :-D. Konečný stav zápasu 5:1.
• 1. třetina: 7:16 Grünerová, 9:23 Beranová M. (Masárová)
• 2. třetina: 1:47 Bublová (Pavlatová), 8:11 Bublová (Beranová L.)
• 3. třetina: 1:23 Bublová (Pavlatová)

Druhý zápas nás čekal po 30min. pauze. V hale byla puštěna moderní klimatizace (  4x větrák), ale trošku to vyválo vzduch a ženy se ozvěžily venku na sluníčku, dobily baterky a šly na druhého soupeře, tým TJ Turnov. Mladé běhavé družstvo, které v prvním zápase porazilo holky z Chomutova (přijely bez opor) 8:1, si hodně věžilo a tak až do 12min. druhé třetiny svítilo na časomíře 0:0. V čase 11:42 nabila Ali Ewíkovi a ta nekompromyslně zavěsila a otevřela skóre. Do třetí třetiny holky už dosti unavené ze vzduchu, vešly :-) a bojovaly jako o život. Dlouho to vypadalo, že to bude o jednom góle, ale nebylo, Turnov vyrovnal a začalo se opět od nuly. Tento stav trval do 6min. kdy Ali nahrála Klárce a ta z půlky vymetla růžek. I nadále se hrál na tuto ligu pohledný florbal, hra se přelávala ze strany na stranu, až v čase 8:44 se zastavila – to padl třetí gól do sítě soupeřek z florbalky Bubliny.
Konečný stav 3:1.
• 2. třetina: 11:42 Pavlatová (Grünerová)
• 3. třetina: 5:07 Slavíčková (Grünerová), 8:44 Bublová

Závěrem: povinných 6 bodů doma, radost ve tváři jak hráček, tak i realizačního týmu.  Další zápasy čekají naše ženy již tuto sobotu, kdy zajíždějí do Chomutova, kde jim budou soupeřkami opět Mladá Boleslav „C“ a TJ Turnov