Související zápas

Florbal Ústí
AligatorsÚstí
2:5(1:2,0:3,1:0)
so 12. 11. 2022 18:00 @ SH Křenovice, 1. liga mužů, 13. kolo

A opět k Brnu! Ústí čeká utkání proti posledním Aligátorům.

Už třinácté kolo čeká ústecké florbalisty. Ti si z odehraných 12 zápasů připsali 25 bodů a stále jim náleží druhé místo tabulky. Nováček z Klobouk u Brna zahřívá poslední čtrnácté místo. Ústí se však na nováčka ligy musí náležitě připravit, Aligátoři umí obrat o body každého.

159_20221111_210827.jpg

ALIGATORS KLOBOUKY

Nováček ligy neprožívá dobrou sezonu a pociťuje rozdíl mezi druhou nejvyšší ligu a ligou národní. Z dvanácti zápasů si tým připsal 12 bodů s bilancí 3-1-1-7, o body ale dokázal obrat Kladno, Znojmo i Hattrick Brno. Tým táhne, Lukáš Gregr. Ten se s 27 body nachází na druhém místě v produktivitě ligy. Gregr na to není sám, asistencemi mu pomáhá Pavel Zbořil, který vévodí asistencím mezi všemi hráči 1.ligy mužů. Tým se může pyšnit kvalitní úspěšností střelby přes 21 % a druhým nejlepším oslabením. Klobouky jsou nejtrestanějším týmem v lize.

Florbal Ústí

Ústecká jízda se nepříjemně zadrhává, po ztrátě s Českými Budějovicemi prohrálo Ústí s Gullivers Brno a boj o první místo se jim vzdálil na délku osmi bodů. Ústečtí brankáři tahali ze sítě nejméně míčků v lize. V útoku už to tak dominantní není, zde je tým až šestý. V čem se Ústí pomalu propadá je přesilovka. Ústí mívalo nejlepší přesilovku pohybující se kolem 70 %, momentálně je úspěšností 41% a každým zápasem padá. Nejproduktivnějším hráčem je stále ústecký kapitán Martin Fuchsig se 17 body.

Autor: Dominik Hrabě