ÚstíAligators
10:8(5:2,4:1,1:5)
so 11. 2. 2023 17:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 25. kolo

Aligators sahali po vyrovnání v poslední třetině, Ústí nakonec udrželo vedení a vyhrálo 10:8

Dvě kola před koncem mohli diváci na ústecké Slunetě vidět 18 branek. Jako první se prosadil soupeř, ale poté to bylo Ústí, které se dostalo do vedení o šest branek. V poslední třetině si Klobouky sáhly na pokraj sil a zvládli tuto třetinu vyhrát 1:5, to ale k bodům nestačilo.

Florbal Ústí - Aligators Klobouky 10:8
branky:
6. Lukáš Täuber, 11. Dan Semerád, 12. Vojtěch Esterka, 17. Jakub Krupica, 18. Vladimír Trčka, 23. Albert Kouba, 26. Albert Kouba, 30. Šimon Secký, 32. Albert Kouba, 58. Jan Samuel Polák - 4. Roman Svoboda, 12. Mikuláš Svoboda, 30. Mikuláš Svoboda, 41. Jakub Gremmel, 45. Ondřej Lorenc, 58. Mikuláš Svoboda, 60. Mikuláš Svoboda, 60. Mikuláš Svoboda rozhodčí: Tomáš Kapr – Michal Tichý; vyloučení: 4:4; využití: 1:1; diváků: 242; zásahy brankářů: Jan Štěpánek 15 - Michal Prokeš 6, Patrik Rychlý 14; po třetinách: 5:2, 4:1, 1:5

Ústečtí hráči nevstoupili do utkání bezchybně, hráče neposlouchala hokejka, z čehož vytěžil soupeř a vstřelil první branku. Domácím se podařilo vyrovnat za dvě minuty, Horn nabil Tauberovi a ten se tvrdou ránou na přední tyč prosadil jako první domácí hráč v utkání. Oba týmy byly vyloučeny za špatné střídání, Aligátoři přesilovku nevyužili, Ústí svoji úspěšnost v přesilovce potvrdilo a dostalo se do vedení. Soupeř opět dokázal dotáhnout manko, z přečíslení se prosadil Svoboda. Po zbytek třetiny se prosazovali pouze ústečtí hráči. Do vedení poslal domácí Trčka, poté svoji první branku v sezoně vstřelil Jakub Krupica a třetinu zakončil svojí druhou brankou v zápase Trčka.

Do třetiny vstoupilo Ústí v přesilové hře, tu ale ztratilo po vyloučení Šedivého. V navazujícím oslabení převzal míček Kouba, oběhl celé hřiště a vstřelil šestou branku, zároveň se mu podařilo o tři minuty vstřelit i branku sedmou. Již potřetí v utkání muselo Ústí do čtyř, Aligátorům se povedlo v přesilovce snížit manko na čtyři branky. Ústecké vedení navýšil po střele po břevno Šimon Secký a ve 32. minutě završil hattrick Albert Kouba.

Třetí třetina se domácím hrubě nepovedla a neskončit po dvacáté minutě, mohli by být diváci svědky velkého zvratu. Vše začalo brankou hostí ve 40. sekundě třetiny. Následně se hostům povedlo vstřelit branku v oslabení a brankový rozdíl se snížil na čtyři branky. Svojí premiérovou branku v teprve svém druhé zápase za muže vstřelil Jan Samuel Polák, čímž přispěl nejen k změně skóre, ale i do týmové kasy. V posledních třech minutách využili Aligátoři ústecké nekoncentrace a přidali tři rychlé branky, na výsledku zápasu to moc nezměnilo a Ústí si připsalo druhou výhru v řadě.

Tabulka 1. ligy mužů je stále vyrovnaná a až 11 týmů z 14 má šanci na play-off. Jistá je první čtveřice, první skončí Butchis, kteří jako jediný tým dokázali dvakrát vyhrát nad ústeckým týmem, ten skončí druhý a ze třetího místa postoupí Bulldogs Brno. Čtyřku uzavírá Hattrick Brno.

Autor: Dominik Hrabě