Související zápas

Florbal Ústí
ÚstíButchis
3:5(0:2,1:1,2:2)
po 28. 8. 2023 19:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, Pohár, 2. kolo

Ani napotřetí nenašlo Ústí na pohárového soupeře recept, s Butchis prohrává 3:5

Třetí pohárové a druhé domácí utkání sehrálo Ústí v pondělí 28.8. proti pražskému Butchis. Ústí nezastihlo tempo v první třetině a odešlo do šaten s dvoubrankovým mankem. I přes zlepšený výkon se domácím nepovedlo ani jednou vyrovnat. Ani závěrečný tlak ve hře bez brankáře jim k bodu nepomohl. Ústí končí poslední v pohárové skupině, dalším soupeřem bude Kladno nebo Říčany.

259_20230830_104935.jpg

Florbal Ústí 3:5 Butchis

Superligový nováček na ústecké hráče vletěl a nenechal domácím jediný souboj zadarmo. První gól přišel již v osmé minutě utkání. Hostí rozehráli standardku z rohu a po secvičeném signálu se prosadil Jan Waldhauser. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat, po chybě v obraně zakončil do odkryté branky Erik Papež.

Druhá třetina ukázala patřičné zlepšení domácích hráčů. Vše odstartoval první brankou Patrik Šrédl, který se prosmýknul kolem hostujícího obránce a míček umístil k pravé tyči. Soupeř dokázal zareagovat a o tři minuty později se prosadil po spolupráci bratrů Novotných. Dotáhnout se mohli domácí v přesilové hře, ale branku vstřelit nedokázali.

Na dostřel jedné branky se Ústí dostalo ve 43. minutě. V oslabení zahrál Vojta Esterka dlouhý nához do útočného rohu, odtud míček sklepnul Jakub Kolstrunk na osamoceného Dana Semeráda a ten vymetl pavučiny v levém horním rohu branky. Z branky se domácí neradovali dlouho, protože o dvě minuty později vedl soupeř opět o dvě branky. Radosti nepřidala ani pátá branka Butchis ze 48. minuty. I přestože se povedlo domácím rychle odpovědět a opět snížit náskok hostí, tak na více branek se již nezmohli.

Florbal Ústí končí v pohárové skupině na posledním místě. Cesta pohárem však nekončí. Ústí odehraje minimálně jeden další zápas, soupeřem bude vítěz z dvojice Florbal Kladno a FBC Draci Říčany