ÚstíHattrick
4:5(3:2,1:3,0:0)
so 15. 10. 2022 17:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 8. kolo

Ani nejlepší návštěvnost kola nedotlačila domácí Ústí ke třem bodům, ve speciální den podlehlo prvnímu Brnu 4:5

Souboj o první místo tabulky přinesl napínavou podívanou plnou obratů. Ústí ovládlo herně první i třetí třetinu, výpadek ve druhé třetině však stál domácí všechny body. Třemi body se prezentoval domácí kapitán Martin Fuchsig.

Florbal Ústí - FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:5

branky: 9. Martin Fuchsig, 15. Tomáš Pšenička, 16. Vladimír Trčka, 31. Jakub Fuchsig - 8. Tomáš Brom, 11. Tadeáš Gryc, 21. René Slezák, 23. Tomáš Brom, 40. Jonáš Kůra; rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl; vyloučení: 1:3; využití: 1:1; diváků: 352; zásahy brankářů: Daniel Jukl 14 - Ondřej Kolajta 21; po třetinách: 3:2, 1:3, 0:0

Velmi opatrný začátek mohli sledovat diváci na ústecké Slunetě. Oba týmy si moc dobře uvědomovaly důležitost utkání, proto se žádný z týmů nikam nehrnul. Brankový účet otevřel Tomáš Brom. Bývalý ústecký obránce si tentokrát v dresu Hattricku odskočil od mantinelu a prosadil se střelou na zadní tyč. Ústecký tým na nic dlouho nečekal a rychle srovnal stav zápasu. Celou situaci začal Dan Semerád, ten obehrál tři útočníky soupeře a vyslal do přečíslení Pšeničku s Martinem Fuchsigem, druhý jmenovaný obdržel přihrávku před odkrytou branku, kterou dokázal trefit. Pytel s brankami se roztrhl a hra začala nabírat na obrátkách. Po ztrátě Pavelky se dostal soupeř do protiútoku, který střelou do pravého horního rohu využil Gryc, 1:2. V poslední pětiminutovce dokázali domácí skóre otočit. Nejdříve se prosadil ze středu Pšenička, vedení na ústeckou stranu strhnul Trčka po krásné no-look přihrávce od Kouby.

Jak vydařený byl konec první třetiny, tak zcela opačně vstoupilo Ústí do třetiny druhé. Vedení, které si z první třetiny přinesli, dokázali domácí ztratit během dvou minut. Jako první se ze středu prosadil po dobrém odskoku nejlepší střelec týmu René Slezák. Obrat dokonal druhou brankou v utkání Tomáš Brom. První vyloučení v zápase přišlo až ve 30. minutě zápasu. Početní výhodu dostali domácí, a těm to letos opravdu v přesilovce lepí. Předvedla se bratrská souhra mezi Martinem a Jakubem Fuchsigovými, první na branku přihrál, druhý tvrdou střelou golfem rozvlnil síť. Bohužel i Brno dostalo příležitost početní převahy a deset sekund před koncem třetiny šlo Brno opět do vedení.

Třetí třetina krom tlaku domácích žádnou branku nepřinesla. Ústí bohužel nevyužilo dvě přesilovky, ani konečný tlak, kdy hráči orazítkovali pouze tyč Kolajtovo branky. V jedné z největších šancí se ocitl Semerád, tři minuty před koncem ho ale vychytal brněnský brankář. Ústí Brno přestřílelo v poslední periodě 12-5, bohužel žádná střela nenašla svůj cíl a Ústí prohrálo před fantastickou kulisou 4:5.

Florbal Ústí si i přes prohru udrželo třetí pozici a mají na čtvrté Gullivers čtyři body náskok, na druhé Butchis však ztrácejí též čtyři body. Další utkání čeká Ústí v neděli 23.10, soupeřem bude překvapivě opět Brno, tentokrát nováček soutěže TROOPERS.

Autor: Dominik Hrabě