ÚstíSlovan
24:0(9:0,8:0,7:0)
so 29. 1. 2022 20:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 24. kolo

Branková smršť na severu Čech, Ústí vyprovodilo Havířov 24 brankami

Tři kola před koncem základní části přivítalo první Ústí poslední tým ligy, TJ Slovan Havířov. Že budou domácí hráči favority, se dalo očekávat. Ale domácí předvedli naprosto dominantní výkon, ve kterém nedali soupeři čuchnout. Slovan se v zápase dostal pouze k 12 střelám. Hned čtyři ústečtí hráči zkompletovali hattrick.

Florbal Ústí - TJ Slovan Havířov 24:0
branky:
2. Dan Semerád, 6. Vojtěch Esterka, 11. Jan Peška, 12. Martin Fuchsig, 13. Jan Peška, 13. Tomáš Pšenička, 14. Dan Semerád, 17. Radim Kühnel, 18. Dan Semerád, 22. Václav Vavruška, 23. Tomáš Pšenička, 25. Ondřej Kawulok, 27. Vladimír Trčka, 34. Tomáš Pšenička, 39. Radim Kühnel, 39. Vojtěch Esterka, 40. Radek Kužel, 43. Martin Fuchsig, 45. Jakub Fuchsig, 47. Tomáš Pšenička, 51. Radim Kühnel, 51. Vojtěch Esterka, 54. Vladimír Trčka, 55. Ondřej Kawulok; rozhodčí: Jiří Jelínek - Josef Libecajt; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 196; zásahy brankářů: Tadeáš Dittrich 7, Vojtěch Pražák 5 - Jan Říman 11, Lukáš Vrba 1; po třetinách: 9:0, 8:0, 7:0

Smršť započal v druhé minutě Dan Semerád, jeho počínání následoval v minutě páté Vojtěch Esterka. Slovan dokázal ještě do desáté minuty držet krok, poté jim však došel dech. V rozmezí 10. – 13. minuty se prosadil dvakrát Jan Peška a po jedné brance přidali do kotlíku Semerád, Pšenička a Martin Fuchsig. Čtyři minuty před prvním bzučákem rozvlnil síť švédský fantom Radim Kühnel. Devátou a poslední brankou první dvacetiminutovky završil svůj hattrick Dan Semerád.

Start druhé třetiny, kdy Ústí vstřelilo za čtyři minuty tři branky, ukázal, že Slovan ani v této třetině nebude rovným soupeřem ústeckému týmu. Havířov mezitím měnil brankáře a alespoň tím, jim dopřál lehký odpočinek. Hattrick dokázal zkompletovat druhý ústecký hráč Tomáš Pšenička. Během poslední minuty třetiny se povedlo domácím navýšit vedení o další tři branky. Branky mezi sebou dělilo deset sekund a poté čtyřicet vteřin.

Svoji premiéru za muže si odškrtnul i brankář Vojta Pražák, který vystřídal Tadeáše Dittricha. Prozradím vám, že oba ukončili utkání s nulou. Třetí perioda opět nepřinesla žádné větší drama. Domácí vstřelili dalších sedm branek, během nichž se opět otočili brankáři hostů. Za zmínku stojí proměněný nájezd Radima Kühnela, který tím vstřelil třetí ústecký hattrick v zápase. Aby nebyl smutný, tak zmíníme i hattrick Vojtěcha Esterky z 51. minuty zápasu. V 52. minutě přišlo první vyloučení v utkání, přesilovku využil ústecký Vladimír Trčka. Debakl zakončil pátým bodem v utkání Ondřej Kawulok.

autor: Dominik Hrabě