ÚstíLetka
15:5(5:0,4:1,6:4)
so 3. 12. 2022 20:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 17. kolo

Brankové hody sledovali ústečtí fanoušci, Letka obdržela patnáctku.

Florbal Ústí v rámci 17. kola 1. ligy mužů vyzvali na domácí palubovce šestou Letku. Zápas rozhodla produktivita a výkony brankářů, kdy se Ústí podařilo vstřelit 15 branek z 38 střel. V utkání se hattrickem prezentoval Martin Horn, pět kanadských bodů zaznamenal Tomáš Pšenička.

Florbal Ústí - FBC Letka Toman Finance Group 15:5

branky: 5. Dan Semerád, 5. Martin Horn, 16. Tomáš Pšenička, 20. Martin Horn, 20. Vít Pavelka, 36. Martin Fuchsig, 36. Pavel Zeman, 37. Dan Semerád, 40. Vladimír Trčka, 41. Vladimír Trčka, 44. Pavel Vlček, 44. Filip Šedivý, 48. Tomáš Pšenička, 52. Martin Horn, 58. Vojtěch Semerád - 35. Jan Vojáček, 43. Daniel Filip, 47. Vojtěch Blana, 58. Daniel Filip, 60. Jiří Šincl; rozhodčí: Václav John - Lukáš Starý; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 147; zásahy brankářů: Dominik Hrabě 25 - Tomáš Petr 19, Matyáš Dušan Bazala 4; po třetinách: 5:0, 4:1, 6:4

Úvodní minuty patřily Letce, která se dostala do tří zakončení, všechna však zneškodnil domácí Hrabě. Od páté minuty úřadovali domácí. První střelou v utkání rozvlnil síť soupeře Dan Semerád, o 20 sekund později přidal branku Martin Horn. V 15. minutě vstřelil třetí ústeckou branku Pšenička, celou akci započal skvělou rozehrou Pavel Vlček. Martin Fuchsig naznačil výběh, strhl obránce a předložil míček Hornovi, který se na přední tyč nemýlil. Na 5:0 navýšil Vít Pavelka střelou z vytočení.

Z úvodu třetiny byl vyloučen Šimon Secký za sekání. Ústecký tým si s oslabením poradil a stále držel nulu. Ve 33. minutě dostalo Ústí výhodu trestného střílení, k tomu se postavil Pavel Zeman. Svojí stahovačkou přes špičku sice brankáře nachytal, ale těsně netrefil branku. Letce se nakonec povedlo snížit manko. Nejdříve šel soupeř sám na Hraběho, ten si se střelou poradil, o 30 sekund později se situace opakovala, tentokrát i s drobnou tečí proletěl míček do sítě. Ústí však odpovědělo velmi rychle, vstřelilo tři branky za jednu minutu a na světelné tabuli svítilo 8:1. Minutu před koncem ještě navýšil vedení Trčka.

V poslední třetině mohli diváci vidět až deset branek. Brankové šílenství započal Trčka. Do šancí se dostávali i hosté, druhou branku vstřelil Filip, když se ocitl sám před brankářem a pod nohou se prosadil. Ústí přidalo další dvě branky. Vlček se prosadil střelou po zemi, Šedivý propálil brankáře na přední tyč. Letka opět přidala branku do svého košíčku. Blana se prosadil ze středu, když vykoupal obranu domácích a poté si poradil i s brankářem. Na branku zareagoval brankou Pšenička. V oslabení se podařilo vstřelit již 14. branku Hornovi, který zametl jak s míčkem, tak s brankou. Filip za Letku se prosadil z protiútoku 2 na 1. O deset sekund později se radovali opět ústečtí hráči. Ústí si střihlo ještě poslední oslabení, ve kterém obdrželo pět sekund před koncem pátou branku.

Ústí se stále drží na druhém místě tabulky, další zápas je čeká se Startem98 11.12.

Autor: Dominik Hrabě