Související zápasy

Florbal Ústí

„Budeme makat do posledního dechu pro celý tým, pro naše fanoušky a celý klub,“ velí kapitán Täuber

Rozhovor s kapitánem týmu o vítězné čtvrtfinálové sérii a přípravě na sérii semifinálovou.

217_20230316_194640.jpg

Lukáši, nejprve se vraťme k čtvrtfinále. Poměrem 3:0 na zápasy jste postoupili přes Budějovice, přesto to asi nebyla úplně pohodová série, jak výsledek na první pohled napovídá….

Cesta to pro nás byla opravdu náročná. Budějovice zahráli téměř perfektně celou sérii a prověřili naše schopnosti, tak i odhodlání. Série sice nenabídla gólové hody, na které někteří čekali, nicméně nám ukázala, že dokážeme hrát, a především dohrát do úspěšného konce i zápasy, kde rozhodne jediná chyba. V tomhle ohledu se sebou můžeme být spokojeni, ale náš vrcholný výkon se stále schovává a my ho chceme ukázat co nejdříve.

Čeká nás semifinále s Kladnem. Kladno ke konci základní části chytlo výbornou formu, kterou potvrzují i v play-off. Co budete muset zlepšit, abychom po sérii byli tím šťastnějším týmem?

Je pravda, že Kladno se dostalo do velmi dobré formy a na nás je, tuto formu pozastavit a nejlépe zastavit úplně. V kabině víme, co musíme zlepšit do nadcházející série a všichni věříme ve své schopnosti a sílu celého týmu. Série s Budějovicemi nám ukázala slabší místa v našem výkonu, která jsme dokázali každým zápasem zlepšovat, až téměř eliminovat. Nemůžeme si již dovolit dělat laciné chyby, které jsme dělali na začátku čtvrtfinále. Musíme přijít ještě s větším nasazením na hřišti a makat „do posledního dechu“ pro celý tým, pro naše fanoušky a celý klub.


O víkendu opět očekáváme na Slunetě pekelnou domácí atmosféru. Jak se kabina na semifinálový víkend těší?

Za celou kabinu mohu říct, že zápasy před domácí kulisou jsou pro nás nezapomenutelné. Když se během rozcvičky začne zaplňovat hala fanoušky, tak nás to všechny posiluje a motivuje předvést své maximum v nadcházejícím zápase. V šatně, těsně před nástupem, všichni vnímáme sílu, která za námi stojí a podporuje nás na tribuně. Jsme hrdí, že můžeme nosit znak klubu na naší hrudi a bojovat společně se všemi lidmi v hale.

Co podle tebe bude rozhodovat tuto semifinálovou sérii?

Tato série nabídne velmi vyrovnanou bitvu, troufám si říct, že ještě vyrovnanější než tu předchozí. Velkou roli sehraje psychika jednotlivých hráčů a celého týmu. I když se můžeme jevit jakožto mladý a nezkušený tým, tak tomu tak již není a všichni dokážeme prodat své zkušenosti z velkého florbalu. Velkou roli budou hrát laciné chyby a jejich potrestání, které dostane soupeře na koně a na chvíli převezme otěže zápasu. Rozhodující bude, jak dlouho se dokáže udržet daný tým v sedle.

Zde máš prostor říct fanouškům cokoliv, co máš na srdci…

Celý náš tým si nesmírně váží podpory, co se nám během sezóny dostává, ačkoliv některé výkony nebyly ideální. Nicméně vždy, když vidíme plnou halu našich fanoušků, tak nás to nakopne sebrat všechny síly a předvést své maximum. Moc dobře si uvědomujeme, že bez našich fanoušků by to nešlo. Oni jsou srdcem tohoto klubu a my uděláme vše, abychom společně došli do vysněného cíle. Pojďme společně rozeznít Slunetu a ukázat, kdo je tady doma!

Autor: Jiří Horák