„Být kapitánem v klubu, kde vyrůstáš, je sen každého mladého florbalisty,“ říká Jakub Kolstrunk

Letošní sezonu hodnotí kapitán Jakub Kolstrunk, který se hned po vypadnutí v semifinále podrobil nucené operaci.

434_20240429_103413.jpg

Jakube, máš za sebou operaci, kterou jsi odkládal v play-off. Limitovalo tě to zranění?

S tím zraněním kolene jsem bojoval už ke konci základní části. S náročnější fází play-off se zranění ozývalo čím dál tím více, což mě dohnalo až k doktorovi, kde jsem zjistil, že budu muset po sezóně na operaci. Nebudu lhát, koleno jsem začal hodně cítit v sérii se Znojmem a poté i s Brnem, ale snažil jsem se tomu dát co největší péči, každopádně ano, asi určitě limitovalo.

Kdy odhaduješ zapojení do letní přípravy a jak bude probíhat tvá rekonvalescence?

Příprava začíná 20. května, tudíž času je dost a vidím to celkem optimisticky. Pevně věřím, že alespoň nějakou formou budu moci chytit začátek letní přípravy. Nyní mám pár dnů po operaci, kdy jen ležím a koleno leduji. Na první kontrole v brzké době by mi měl doktor koleno trošku uvolnit, takže poté budu postupně posilovat ochablé svaly a koleno pomalu, ale jistě, připravovat na zátěž.


Vrátil ses do Ústí ze Sparty, jak hodnotíš tu sezonu takto zpětně?

Sezónu s odstupem času hodnotím pozitivně. Odešlo opět mnoho hráčů ze základního jádra týmu, tudíž v nás moc lidí naději nevkládalo. Vlivem zranění v průběhu sezóny dostali prostor noví mladí hráči a také hráči, kteří by třeba šanci za normálních okolností vůbec nedostali a ukázali se ve výborném světle. I díky tomu jsme skončili na 3. místě a v play-off jsme předváděli kvalitní florbal, který musel bavit. V tomhle ohledu vidím také největší posun týmu, co se týče herního projevu. Myslím, že jsme se hodně posunuli ve hře s míčkem, za což jsem moc rád.

S jakým cílem jsi se do Ústí vracel a jaká bude příští sezona podle tebe?

Do Ústí jsem se vracel s cílem nastartovat svoji hru, najít sebevědomí a zároveň pomoct týmu v herním rozvoji, což si myslím, že se celkem povedlo. Výsledkově jsem samozřejmě chtěl posunout ten tým o ten krůček výše a to do finále první ligy, ale věřím, že náš čas ještě přijde. Na příští sezónu se moc těším, očekávám super letní přípravu pod kvalitním kondičním trenérem. Těším se, že budeme stále posouvat naší aktivní hru, kterou můžeme stavět na základech, které jsme tuhle sezónu vybudovali. Věřím, že tady bude ambiciózní tým, který bude chtít o ten zmíněný krok výše udělat, a že se nám podaří prolomit brány semifinále. Moc dobře víme, co je za tím práce a myslím, že jsme připraveni si to odmakat.


Letos jsi byl i v nové pozici kapitána. Jak sis to užíval? A co jsi musel dělat jinak nebo jaké nové povinnosti jsi měl?

Užíval jsem si to, to je jasné. Být kapitánem klubu, v kterém člověk vyrůstá, je splněný sen každého mladého florbalisty, ale samozřejmě to přináší také nějakou zodpovědnost na víc. Podobné je to jako s rolí lídra v týmu, který by měl jít příkladem, jak na trénincích, tak v zápasech, což dělám tak nějak přirozeně a cizí mi to určitě není. Mezi další povinnosti asi patří konzultace s Davidem ohledně taktických věcí, nastavení týmu před zápasem a mnoho dalších detailů v chování a projevu. Novou povinností bylo i rozhodování o trestech, což asi bylo to nejtěžší z vyjmenovaných povinností.

Autor: Jiří Horák