Celý příběh o venkovním hřišti - Mírovka Aréna

Minulou sobotu se uskutečnilo slavnostní otevření venkovního hřiště. Zároveň to byla grilovačka hráčů “A” týmu, kteří točili limonádu a připravovali klobásy pro fanoušky.100_20220615_133000.jpg

Proč venkovní hřiště?

Psal se rok 2019 a Covid-19 udělal z našeho sportu, jen online trénování. Těžká situace, kdy děti byly pouze u PC. Nejen škola, ale i sport se přesunul do online prostředí. Florbalová komunita zareagovala tím, že se tréninkové procesy přesunuly na venkovní hřiště. Týmy začaly řešit, kde a jak trénovat - venkovní hřiště.

Děti se nemohly scházet, vládní nařízení povolovala jen určitý počet dětí u sebe a to pouze venku. Pro “street florbal” ideální stav. Prvotní myšlenka byla, aby bylo kde trénovat, pokud by se vše zas začalo omezovat. Ale každý klub v tom viděl i něco víc. ,,Prvotní myšlenka byla, aby děti mohly trénovat, ale hned nás napadalo i mnoho dalších využití. Je to ideální prostor pro venkovní letní turnaje. O prázdninách, kdy jsou sportoviště zavřená, tu bude místo, kde si kdokoliv z klubu může zahrát s kamarády florbal a dohnat tak ty podivné 2 roky s Covidem”, ocenil velký přínos hřiště šéftrenér klubu David Merta.

Kam s venkovním hřištěm?

Najednou se s venkovními hřišti roztrhl pytel a skoro každý stavěl. Ani vedení klubu nezahálelo a začalo řešit hlavní otázku - KDE? ,,S Davidem Stummerem jsme objížděli více míst. Velký favorit byla střední škola Resslova, která má nevyužité tenisové kurty. Jednali jsme na Krajském úřadě, ale bylo to vše na dlouhé lokte, proto jsme se poohlídli po jiném místě”, uvedl PR manažer Jiří Horák.

Další ideální místo pro nás byla Jatečka. Takové naše tréninkové centrum mládeže, no prostě ideální místo. Další velké plus byl podklad, kdy by se nemuselo v podstatě nic dělat. Bohužel na poslední chvíli naše domluva padla. Škola ten prostor potřebovala pro sebe.

ZŠ Mírová byla škola, kde jsme rozjížděli spolupráci ohledně kroužků florbalu pro děti. Pan ředitel byl velmi nakloněn jakémukoliv počinu na území školy. Paráda! Hned od prvního jednání jsme věděli, že jsme zde správně. Nic není problém a vše se dá zařídit. To byl přístup, který jsme potřebovali. Máme místo!

Pořízení venkovního hřiště

Že se jedná o velkou finanční investici, o tom nelze pochybovat. Byl Covid, odpouštěli jsme příspěvky, děti po návratu k normálu ve velkém končily. Někteří sponzoři byli nuceni snížit své finanční plnění a také dotace se snižovaly. Finanční situace klubu nebyla v ideální formě, a hlavně nikdo nevěděl, co se bude dít dále.


Velkou roli v pořízení venkovního hřiště sehrál již bývalý člen Rady spolku, Tomáš Kawulok. Díky svým zkušenostem ze soukromé sféry viděl přínos hřiště jako investici do budoucnosti. A to byla hlavní myšlenka celé Rady spolku, která nápadu dala zelenou.

,,Tomáš nám hodně pomohl, nejen, že viděl, že sice vydáme velké množství finančních prostředků, ale tato investice se nám vrátí v budoucnu, kdy nabídneme našim členům přidanou hodnotu. Zároveň pomohl dotáhnout hlavního partnera společnost GKR, která pomohla finančně. Za to mu patří velký dík”, chválí manažer klubu David Stummer přínos Tomáše Kawuloka.

Slavnostní otevření hřiště

Z důvodu toho, že skoro každý pořizoval venkovní hřiště, se doba dodání povrchu významně prodloužila a slavnostně otevírat hřiště na podzim se nám zdálo jako zbytečné, proto jsme se rozhodli vyčkat na jaro. Nejmladší členové klubu, při příznivém počasí, již trénovali venku loni. Ale oficiální otevření nastalo až tuto sobotu.

Chtěli jsme ukázat k čemu všemu může být hřiště užitečné. Týmová grilovačka? Není problém. Mládežnický turnaj? Není problém. Florbalová akce jako náborový den či speciální příležitost? Není problém! Trénovat zde florbal, zaběhat si na oválu, či si zahrát fotbal nebo basketbal? To všechno je zde možné!


Kluci z “A” týmu mužů, měli jako poděkování pro fanoušky, kteří nás celý rok podporovali na starost grilování a čepování limonády. Pořadatelská trojice v podání našich juniorek se starala o organizaci turnaje pro členy. A vedení klubu mohlo slavnostně pokřtít povrch hřiště. Nejen pro rodiče byla připravena střelecká soutěž na přesnost střelby o ceny z našeho fanshopu. Pohodovou atmosféru pomáhal udržovat i maskot Českého florbalu!

Nechť hřiště aneb Mírovka Aréna slouží co nejlépe! Velké poděkování patří celé ZŠ Mírová!

Autor: Jiří Horák