ČESKO SLAVÍ HISTORICKOU VÝHRU NAD ŠVÉDSKEM! ŽENY NA EFT KONČÍ DRUHÉ!

Ženské Euro Floorball Tour odehrálo své poslední zápasy a známo je tak už také celkové umístění jednotlivých zemí. Český výběr si navíc po samostatných nájezdech připsal první výhru nad Švédskem v historii.

Česko - Švédsko 4:3sn (1:1, 0:1, 2:1, 1:0)

Češky držely Švédky na uzdě až do 12. minuty, pak si ale kousek místa vybojovala Moa Anderssonová a bezchybnou střelou překonala Moniku Šolleovou. Nedlouho po tomto momentu se ale stala proti švédskému soupeři téměř nevídaná věc. Nejprve na 1:1 srovnala Martina Řepková, následně se pak stejná hráčka probojovala společně s Vendy Maroszovou do situace dvou na nikoho. Gól z toho ale bohužel pro Česko nebyl a nerozhodný stav tak trval i nadále.

Ve druhé a třetí části to zprvu vypadalo, že Švédky odskočí do většího rozdílu, ve 46. minutě za to ale vzala Denisa Ratajová, která svým gólem přiblížila Česko na kontaktní rozdíl 2:3. Deset minut před koncem třetí třetiny pak národní tým přežil obrovský nátlak soupeřek, a to zejména díky skvěle chytajíc brankářce Monice Šolleové. Odměnou za její zákroky jí pak byla branka Karolíny Suché, která v 53. minutě samostatným únikem srovnala na 3:3.

V závěrečných samostatných nájezdech se pak rozhodovalo o tom, zdali Česko přidá historicky první výhru nad Švédskem a sesadí tak seveřanky z trůnu neporazitelnosti, anebo se znovu bude radovat soupeř. A jelikož se národní tým mohl opřít o neuvěřitelně chytající Moniku Šolleovou a skvěle mířící Denisu Ratajovou, povedl se mu v nájezdech právě zápis do historických statistik.

Poprvé v historii navíc Švédsko neskončilo na první nebo druhé příčce turnaje EFT! Jako první se totiž umístily na turnaji dominantní Finky, druhé místo připadlo českému výběru a Švédky nakonec skončily až na třetí příčce před posledním Švýcarskem.

Branky: 15. Řepková, 46. Ratajová, 53. Suchá, rozh. náj. Ratajová - 12. Andersson, 25. Loneberg, 44. Öhgren. Rozhodčí: Michal Tomáš - Roman Cíbik. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 627. Zásahy brankářek: Šolleová 21 – Hedin 17. | MATCH CENTER | ZÁZNAM

Sestava Česka: Šolleová (Christianová) - Jiráková, Plášková, Šupáková, Staňková, Beránková, Lechnerová, Staňková - Brucháčková, Suchá, Ratajová - Krupnová (C), Řepková, Maroszová - Kubečková, Chudá, Trojánková - S. Korbelářová, Želízková, R. Korbelářová

Autor: Český florbal