ÚstíVinohrady
4:6(0:3,2:1,2:2)
út 13. 12. 2022 19:30 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga žen, 14. kolo

Chvályhodný výkon proti SKV na body nestačil

Dohrávku 14. kola 1. ligy žen mezi domácím Ústím a Sokolem Královské Vinohrady hostila Sluneta nezvykle v úterní večer. Pražský celek si v první třetině vydobyl tříbrankový náskok, od druhé třetiny Ústí dotahovalo a dostalo se na dostřel k vyrovnání. Závěrečných deset minut ale opět patřilo spíše hostům, kteří si nakonec ze Slunety odvezli vítězství 4:6.

Florbal Ústí - TJ Sokol Královské Vinohrady 4:6

branky: 27. Markéta Kociánová, 28. Markéta Kociánová, 47. Adéla Kubíková, 60. Lucie Špírková - 11. Natalie Vesecká, 14. Štěpánka Kolafová, 19. Kateřina Radostová, 27. Nikola Trnková, 49. Natálie Jirková, 51. Natálie Jirková; rozhodčí: Josef Heřmánek - Vojtěch Beránek; vyloučení: 0:2; využití: 2:0; diváků: 40; zásahy brankářů: Kateřina Kočová 30 - Nicol Götzová 26; po třetinách: 0:3, 2:1, 2:2

Pražský celek vstupoval do utkání jako favorit, do Ústí dorazil v poměrně silné sestavě. Domácí dlouho drželi s SKV krok a stav byl až do jedenácté minuty nerozhodný bez branek. Do příležitosti se prokličkovala Kociánová, brankářku ale nepřekonala. Na druhé straně hřiště se několika zákroky předvedla i Kočová. První branka hostí padla z nepřehledné situace v brankovišti, kdy míček do branky dorazila Vesecká. Druhou branku Vinhorady přidaly ve 14. minutě, kdy si domácí obrana nepohlídala úplně volnou Kolafovou, která se po přihrávce zpoza branky nemýlila. Hosté poté ještě několikrát zahrozili, dvougólový rozdíl ale díky obětavým blokům a zákrokům Kočové vydržel až do 19. minuty. Skvěle hostující obranou prokličkovala Mečířová, k zásahu ji ale chybělo přesnější zakončení. V 19. minutě přišla třetí branka Vinohrad od Radostové.

Po přestávkové poradě domácí zvedli svůj výkon a zápas zvýšil své tempo. Mečířová se opět dostala sólo akcí až před branku, trefila ale pouze blokující obránkyni. Vinohrady se naopak prosadily počtvrté ve 27. minutě zásluhou Trnkové. Domácí však našli rychlou odpověď, po 25 sekundách doklepla míček za brankovou čáru po povedené střele Mečířové Kociánová. O minutu později se síťka hostující branky rozvlnila podruhé, kdy se opět trefila Kociánová, tentokrát díky souhře s Šímovou. SKV pálilo jen do Kočové, která se vytáhla několika neskutečnými zákroky.

Pro vyrovnání potřebovali domácí dotáhnout ještě dvougólové manko. Dobrý pokus ze standardky vyslala nejprve Mlatečková, potom vinohradské obraně několika šancemi zavařila Mečířová. Z rozhozené obrany hostí vyplynul dvouminutový trest pro střídačku SKV za špatné střídání. Ústí mělo možnost přesilové hry a příležitost vstřelit kontaktní branku. Domácím se po dlouhé době podařilo přesilovku využít, po nahrávce Špírkové a teči od bránících hráček zapadla střela Kubíkové až pravého rohu branky. Vinohrady musely na nepříznivý vývoj reagovat oddechovým časem. Krátká týmová porada prospěla hostím více, vedení pojistila v 49. minutě Jirková. Ústecká obrana navíc v 51. minutě zaváhala znovu, Jirková přidala další zásah a Vinohrady vedly znovu tříbrankovým rozdílem 3:6. Ústí se snažilo ještě výsledek zvrátit, góly ale nepřicházely. Necelou minutu před koncem získalo Ústí druhou přesilovku. Tu domácí opět využili, tentokrát vyslala dalekonosný projektil Špírková. Čas na vyrovnání už ale bohužel nebyl, a byť Ústí favorita potrápilo, prohrálo 4:6.