Související zápasy

Florbal Ústí

Čtvrtfinálový víkend začíná, z daleké Moravy dorazí Znojmo

Základní část je minulostí a 1. liga mužů již zná složení všech čtvrtfinálových dvojic. Ústí si ze třetího místa mohlo vybrat Znojmo nebo nováčka soutěže Hradec Králové. Pomyslný prst ukázal na tým z Moravy, který skončil po základní části na osmém místě. První hrací víkend začíná tuto sobotu, zápas se odehraje na teplické sportovní hale. Nedělní utkání se odehraje klasicky na Slunetě.

401_20240229_151309.jpg

Týmy se spolu utkaly v rámci sedmého kola na znojemské palubovce. Znojmo si pro Ústí přichystalo nepříjemný defenzivní styl a nebylo daleko od zisku tří bodů. Ústí nakonec utkání rozhodlo v prodloužení a připsalo si dva body. Odveta byla jednoznačnější, Ústí na domácí palubovce vyhrálo 6:1.

TJ Znojmo LAUFEN CZ

Znojmu se povedl úvod sezony a po několika odehraných kolech se dokonce drželo v první trojce, nakonec z toho bylo osmé místo a zisk 39 bodů. Oproti loňské sezoně se jedná o zlepšení, kdy Znojmo neprošlo přes osmifinále. Znojemský tým si připsal 26% úspěšnost přesilovek a 80% úspěšnost oslabení. Slabinou Znojma je disciplína, když po základní části bylo nejvylučovanějším týmem. Nejproduktivnějším hráčem týmu se stal Petr Mašek se 40 body, zároveň se stal třetím nejlepším střelcem základní části.

Florbal Ústí

Ústecký tým loni zažil bolestivé vyřazení v semifinále, kdy ztratil vedení 2-0 a nakonec před téměř 700 diváky prohrál rozhodující páté utkání 0:4. Letošní sezona byla jak na houpačce, tým zažil hodně dobrých období, kdy například neprohrál úvodních 12 zápasů v řadě. Poté však přišly i období proher, kdy tým prohrál s Plzní, Letkou nebo Gullivers. Nakonec se tým pod vedením Davida Stummera umístil na třetím místě za Kladnem a Bulldogs. Florbal Ústí si připsalo 15 výher a celkem 55 bodů. Za 26 zápasů obdrželo Ústí rovných 100 branek, což je pasuje do pozice druhého nejlepšího týmu v obraně a vstřelilo 145 gólů, což je páté nejlepší počínání. Nejproduktivnějším hráčem se stal Jakub Kolstrunk s 42 body, ten se stal druhým nejlepším nahrávačem základní části.

Čtvrtfinále začne v sobotu 3.2. od 18:00 v Teplicích, v neděli se zápas odehraje v 12:00 na Slunetě.