Související zápasy

Další stoprocentní víkend pro ženy! Na jihu Čech nasázely 23 branek

Na dohrávku 10. a 11. kola 1. ligy vyrazily ženy do Týna nad Vltavou a Soběslavi. V sobotu proti Rudým Dračicím vymetly pavučiny v soupeřově brance a došly si pro vysokou výhru 2:15. Se Soběslaví držely první polovinu zápasu vyrovnané skóre, potom ale odskočily třemi rychlými brankami a nakonec si díky výhře 6:8 připsaly dalších 6 bodů do tabulky.

Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn - Florbal Ústí 2:15

branky: 21. Karolína Hašlová, 27. Martina Kratochvílová - 9. Kamila Egermaierová, 11. Markéta Kociánová, 23. Lucie Mrázová, 24. Kamila Egermaierová, 29. Markéta Kociánová, 38. Daniela Tomanová, 39. Klára Mečířová, 39. Petra Bratschaedlová, 39. Markéta Kociánová, 50. Daniela Tomanová, 55. Klára Mečířová, 56. Lucie Mrázová, 56. Markéta Kociánová, 58. Petra Bratschaedlová, 59. Kamila Egermaierová; rozhodčí: Jan Dušek - Filip Novák; vyloučení: 1 + Nella Stašková 5:1 + Adéla Kubíková 5; využití:0:4; diváků: 59; zásahy brankářů: Veronika Podlahová 31, Natálie Landová -1 - Kateřina Kočová 19; po třetinách: 0:2, 2:7, 0:6;

Víkendový program žen začal sobotním utkáním s Rudými Dračicemi z Týna nad Vltavou. Papírově silnější hráčky Ústí soupeře nechtěly podcenit a do utkání vstoupily zodpovědně již od úvodního buly. Míček měly povětšinu doby na svých holích a aktivně dobývaly branku Týna. Úvodní gól ale padl až v deváté minutě zásluhou Egermaierové. V 10. minutě doplatila Mlatečková na přísně nastavený metr rozhodčích a Ústí muselo bránit oslabení. Týn se ale s přesilovkou nevypořádal nejlépe a navíc podruhé v zápase inkasoval, ve vlastním oslabení se prosadila Kociánová.

Úvod druhé periody vyšel lépe domácím hráčkám, v čase 20:17 snížila na 1:2 Hašlová. Ústí odpovědělo o minutu později brankou Mrázové, na kterou navázala čtvrtým gólem Egermaierová. Dvě rychlé branky donutily domácí tým k timeoutu. Dračice poté zklidnily svůj herní projev a ve 27. minutě vytěžily druhou branku. Ústí ale nadále plnilo pokyny a nepolevovalo ve své střelecké aktivitě. Na 2:5 zvyšovala ve 29. minutě Kociánová. Klíčová pasáž utkání přiěla ve 38. minutě. Během 83 sekund nasázelo Ústí do sítě Týna hned čtyři branky a rázem odskočily do vysokého vedení 2:9.

Herní převaha Ústí byla nejvíce patrná v poslední třetině. Na desátou branku se ale čekalo poměrně dlouho. Ve 44. minutě byla vyloučena domácí hráčka, ale přesilovku Ústí nevyužilo. Síť se znovu rozvlnila až na začátku 50. minuty, kdy se trefila Tomanová. Deset minut před koncem zápasu měly Dračice příležitost zlomit výsledek díky vyloučení Kubíkové. V přesilovce ale nic nebezpečného nepředvedly, naopak Ústí několikrát ve svém oslabení ohrozilo branku Týna a dokázalo držením balonku ukrojit cenné sekundy z trestu. Navíc se situace opakovala i na druhé straně, kdy byla v čase 54:33 vyloučená Stašková. Domácí na závěrečnou pětiminutovku vystřídaly brankáře, ale ani to jim nepomohlo odvrátit gólovou smršť. V rovrovážném stavu 4 na 4 se trefila Mečířová a zvýšila na 2:11. V následné početní výhodě nastavily ústecké hráčky domácím zrcadlo a přesilovku dokázaly využít celkem čtyřikrát. S konečným výsledkem 2:15 tak mohly být spokojené a slavily další vysokou výhru.

Banes Florbal Soběslav - Florbal Ústí 6:8

branky: 10. Adéla Kubátová, 16. Monika Hrnečková, 20. Jana Straková, 30. Markéta Svobodová, 46. Terezie Jireková, 46. Táňa Pospíšilová - 4. Daniela Tomanová, 18. Ema Mlatečková, 22. Markéta Kociánová, 31. Klára Mečířová, 36. Markéta Kociánová, 37. Daniela Tomanová, 37. Markéta Kociánová, 57. Adéla Kubíková; rozhodčí: Radek Chýna - Jan Koutník; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 38; zásahy brankářů:Pavlína Kozáková 22 - Kateřina Kočová 20; po třetinách: 3:2, 1:5, 2:1;

V neděli pokračovaly ženy odpoledním soubojem se Soběslaví, která dokázala překvapit i Black Angels nebo vedoucí Plzeň. Utkání bylo vyrovnanější a Soběslav těžila zejména z rychlých protiútoků. Úvodní branku utkání vstřelila ve čtvrté minutě Tomanová. V desáté minutě dokázala srovnat Kubátová. Vzápětí mělo Ústí dobrou příležitost z brejku, ale zakončení se nevydařilo. Ve 13. minutě si Ústí zahrálo přesilovou hru. Početní výhoda ale vydržela lehce přes minutu a vyloučení přišlo i na straně hostí. V oslabení hostí sice branka nepadla, ale Soběslav se prosadila tři sekundy po skončení trestu a dostala se do vedení. Za Ústí srovnala skóre svou premiérovou brankou za ženy Ema Mlatečková povedenou dorážkou. Konec třetiny se ale lépe vyvedl domácím a gólem do šatny po křižné přihrávce vrátila vedení na stranu Soběslavi Straková.

V druhé třetině se o slovo přihlásili hosté, na 3:3 srovnávala Kociánová. Herní projev domácích byl poněkud nervózní, z čehož vyplunulo i vyloučení. Soběslav ale oslabení zvládla bez inkasovaného gólu. Ve 30. minutě se z brejku prosadila Svobodová. Vedení si Soběslav udržela ale jen necelou minutu a Mečířová střelou od levého mantinelu srovnala na 4:4. Vyrovnaný zápas se zlomil až ve 36. minutě, kdy Ústí odskočilo o tři branky. Nejprve se ze samostatného průniku prosadila Kociánová, vzápětí Tomanová ze vzduchu z dorážky a povedenou minutovou pasáž zakončila opět Kociánová, která zkompletovala hattrick.

Do závěrečné dvacetiminutovky tak Ústí vstupovalo s pohodlným náskokem 4:7. Soběslav se ale nevzdávala. V čase 45:41 proskákal se štěstím míček až za záda Kočové. Z následného buly se po čtyřech sekundách kontaktní brankou prosadila Pospíšilová a Ústí si muselo vyžádat oddechový čas. Domácí hráčky začaly pressovat a vyvíjet tlak, čemuž nepomáhalo ani časté přerušování hry po mnoha přestupcích. V klíčových momentech se hostujícím hráčkám dařilo střely zblokovat, nebo hráčky Soběslavi netrefily branku. V 57. minutě vybojovalo Ústí na hranici velkého brankoviště standardku, kterou zakončila osmým gólem Kubíková. Ústí se tak dostalo do dvoubrankového vedení, na které musela Soběslav reagovat hrou bez brankáře. Závěr ale ústecké hráčky zvládly bez výrazných potíží a získaly další tři body za ubojovanou výhru 6:8.

Autor: Adéla Kubíková