Související zápasy

Další tři body přivezly ženy ze severu

Covidové období si ukousává z týmů napříč ligou a tento víkend nebyl nikde výjimkou. Osudné se to v sobotu stalo TJ Turnov, který dorazil na zápas s devíti hráčkami na soupisce. Ženy Ústí dokázaly okleštěné sestavy Turnova využít a domů se vracely s vysokou výhrou 0:11. Naopak vypjatý zápas v Liberci neskončil pro Ústí příliš šťastně. Na Hale míčových sportů ženy po srdnatém boji nestačily na první tým tabulky 7:3.

TJ Turnov - Florbal Ústí 0:11
branky:
13. Kamila Egermaierová, 14. Adéla Kubíková, 17. Barbora Doležálková, 18. Klára Mečířová, 22. Klára Mečířová, 26. Adéla Kubíková, 29. Daniela Tomanová, 33. Barbora Doležálková, 38. Markéta Kociánová, 38. Klára Mečířová, 45. Barbora Gabrielová; rozhodčí: Jan Dlouhý - David Vosála; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků:10; zásahy brankářů: Kateřina Brabcová 23 - Martina Zajícová 13; po třetinách: 0:4, 0:6, 0:1;

Ženy doslova vlétly na hráčky Turnova a už ve 12. sekundě ohrozily soupeřovu branku. V prvních dvou minutách se ústeckým raketám povedlo soupeře výrazně přestřílet a nastavit vysoké tempo hry. Branky se ale Ústí dočkalo až ve třinácté minutě po šikovné teči Egermaierové, na kterou dorážkou šťastně odraženého balónku navázala Kubíková. Turnovský celek se ale nevzdával a v 16. minutě dokonce dopravil míček do branky, gól byl ale po vzájemné domluvě rozhodčích pro úmyslný zásah nohou odvolán. V polovině 17. minuty pomohla zvýšit brankový rozdíl svýma rychlýma rukama Doležálková a třetinu završila Mečířová povedeným nájezdem.

Bohužel po následcích úrazu z první třetiny do zápasu již nenastoupila Štěpánková a Turnov tedy musel dohrávat se sedmi hráčkami do pole. Mečířová se také zasloužila i o úvodní gól druhé třetiny, kdy prudkou přesně mířenou střelou nad kotník Brabcové přidala pátou branku Ústí. Ve 26. minutě utkání se opět trefila Kubíková. Na konci 29. minuty našla svou spoluhráčku skvělou přihrávkou Pechanová a po snadném zakončení zvedala ruce nad hlavu Tomanová. Po skvělém výběhu přidala svůj druhý gól Doležálková. Ve 38. minutě z výběhu rozvlnila turnovskou síť devatým gólem Kociánová. Magické hranice deseti vstřelených branek dosáhlo Ústí zásluhou Mečířové, která završila hattrick a opět gólově ukončila třetinu.

Oproti gólově štědré druhé třetině se v té třetí moc nedařilo a Ústí se snažilo více soustředit na vlastní herní nedostatky. Turnovu téměř magicky ještě zbývaly síly a několikrát se mu nebezpečně povedlo ohrozit branku hostí. Za svá záda však Zajícová nic nepustila. Skóre ještě naposledy ve 45. minutě upravila Gabrielová. Ve zbývajících minutách Ústí jen kontrolovaně dohrávalo utkání. Domů se ženy vrátily s vysokou výhrou 11:0 a třemi body do tabulky.

Crazy girls FBC Liberec - Florbal Ústí 7:3
branky:
8. Kateřina Novotná, 17. Markéta Žbánková, 24. Markéta Žbánková, 30. Markéta Lenfeldová, 31. Anna Kateřina Jandová, 49. Kristýna Rondošová, 56. Kristýna Rondošová - 1. Aneta Foffová, 15. Lucie Zavadilová, 29. Markéta Kociánová; rozhodčí:Jakub Mauer - Jakub Horák; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 42; zásahy brankářů: Alžběta Hánová 27 - Kateřina Kočová 30; po třetinách: 2:2, 3:1, 2:0;

Na zimu v hale doplatily hráčky Liberce v první minutě, kdy si snad ze špatného zahřátí nešťastně vsřelila vlastní gól Foffová a darovala tak Ústí vedení. Na hřišti jsme mohli vidět vyrovnané utkání, jehož skóre se povedlo upravit až v 8. minutě na středu volné Novotné, která tak přidala vyrovnávající branku Liberce. V 15. minutě dělovou ránou vymetla pavučinku Zavadilová, ale netrvalo dlouho a radovalo se i na druhé straně - druhý vyrovnávací gól zajistila Liberci Žbánková.

Liberec ve 24. minutě využil volného středu a Žbanková svým druhým gólem poprvé poslala domácí do vedení. Sérii promarněných akcí na obou stranách se povedlo přerušit až Ústí, kdy úplně volná Kociánová na středu zakončila do odkryté brány a zápas byl již potřetí vyrovnán. Odpověď Liberce však přišla vzápětí a pro Ústí nebyla vůbec příjemná - během minuty a půl po střelách Lenfeldové a Jandové Crazy girls odskočily do dvoubrankového vedení. Po zbylých 10 minut druhé třetiny zůstaly obě svatyně nepokořeny.

Po buly na úvodu třetí třetiny se dlouhou dobu gólově nikdo neprosadil, zato veškeré souboje o balónek musely být pro oko diváka záživné až moc. Samotná hra částečně připomínala tenisovou výměnu, protože míček lítal ze strany na stranu a gólmanky neměly chvilku odpočinku. Celou třetí třetinu Ústí dobývalo bránu Crazyn, bohužel se ale za Liberec opět výběhem ze středu v 49. minutě prosadila Rondošová. V 56. minutě se Žbaňková vyskytla sama před Kočovou, ale do zakončení se díky faulu Ústí nedostala a jela nájezd. Kdyby skórovala, zaveršila by tím svůj hattrick, štěstí jí však nebylo přáno. O deset vteřin později se ale prosadila Rondošová a šance na vítězství a další tři body se pro Florbal Ústí rozplynuly. Konečnou prohru 7:3 však nenásledovaly smutné obličeje, nýbrž spokojenost s předvedenou hrou a zvědomění nedostatků a prostoru ke zlepšení.

Autor: Jakub Verner, Adéla Kubíková