Související zápasy

Florbal Ústí

„Díky společným tréninkům s ženami můžeme hrát chytrou a rychlou hru,“ myslí si Natálie Hudečková

V předchozí sezóně stihly dorostenky odehrát pouhé dva zápasy, než jim stopku vystavila situace s koronavirem. Letos už v kategorii juniorek odehrály 6 utkání. Jak se dlouhá pauza promítla v kolektivu a jak se holkám letos daří, okomentuje hráčka Natálie Hudečková.

26_20211203_183441.jpg

V letošním ročníku jste prozatím odehráli šest utkání. Jak bys Váš výkon prozatím vyhodnotila?

Momentálně se nacházíme na 2. místě tabulky, do zápasů chodíme na 100 %, tudíž bych řekla, že náš výkon je suprový.


V čem vnímáš, že jsou Vaše největší mezery? Co se nejvíce snažíte rozvíjet na trénincích?

Naše největší mezery budou asi nahrávky na slepo a střelba do prázdné brány. Určitě se to snažíme na trénincích zlepšovat a každým zápasem jde zlepšení vidět.


V předchozí nedokončené sezoně jste stihly odehrát jen dvě utkání. Jak se zákaz trénování v halách promítl do Vašeho kolektivu? Podařilo se Vám udržet kolektiv?

My juniorky jsme chodily trénovat ven a trénovat kondičku. Technika na hokejce byla v podstatě horší, ale to bylo pochopitelné. Po té pauze nám dost hráček odešlo, což mi je moc líto, protože to byly skvělé holky.


Nelze si nevšimnout, že do zápasů často nastupujete ve skromných počtech. Vnímáš úzkou soupisku jako velký problém?

Jelikož nás minulý zápas jelo pouze 5 juniorek, tak to byl docela problém byl. Většinou se nás na zápas sejde alespoň 8, takže to pak už jde. Musím uznat, že díky letní přípravě máme dost sil to uběhat a nastřílet pár gólů.


Trénujete společně s ženskou kategorií. Pokládáš tuto skutečnost za výhodu, nebo bys byla spokojenější, kdyby měly juniorky vlastní tréninky?


Jsem určitě ráda, že máme možnost hrát s holkama, které mají dost zkušeností a mají již něco za sebou. Tréninky jsou zábavné a v tempu. Myslím, že nám holky dost zkušeností předaly a díky nim můžeme hrát v zápasech chytrou a rychlou hru. 
Určitě bych naše vlastní tréninky nechtěla, protože by se nás sešlo maximálně pět a nemělo by to smysl.


Nějaký vzkaz na závěr?

V sobotu hrajeme domácí zápas na Jatečce, od 13:30 proti Chomutovu a od 16:40 proti Mostu. Tudíž bych všechny ráda pozvala, aby nás přišli podpořit.


Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchů do nadcházejících utkání!
Autor: Adéla Kubíková