Do Ústí dorazí finský tým Duo Jämsä

Do Ústí nad Labem dorazí mládežnický finský tým Duo Jämsä, toto setkání otevírá nové možnosti pro rozvoj ústeckého florbalu.

433_20240423_221631.jpg

Tuto zajímavou událost inicioval finský klub, který oslovil ústecký florbalový oddíl s nabídkou společného turnaje v rámci přípravy. Turnaj je pro kategorii U17 a bude se konat tento víkend na hale UJEPu. Tohoto turnaje se zúčastní mimo nás již zmíněný finský tým Duo Jämsä, SK Bivoj Litvínov a FD Teplice. Pro ústecký klub představuje tato událost nejen možnost sportovního porovnání s finským florbalem, ale také příležitost navázání partnerské spolupráce s finským klubem.

Právě navázání spolupráce by otevřelo dveře k možnosti účasti na finských turnajích a porovnání se silným finským florbalovým prostředím. Kromě toho by mohla být perspektiva výměnného pobytu a zapojení hráčů právě v tomto finském klubu zajímavou přidanou hodnotou pro obě strany. Celý turnaj je uspořádán ve spolupráci s UJEPem a restaurací Srdcovka, která se postará o stravování hráčů, čímž se zajišťuje nejen sportovní zážitek, ale i pohodlí a komfort účastníků.

Toto setkání přináší do ústeckého florbalového prostředí nový impuls a otevírá cestu k další spolupráci a rozvoji tohoto sportu v regionu.

Autor: Jiří Horák