Související zápas

Florbal Ústí
ÚstíHattrick
3:2 sam. náj.(1:0,0:2,1:0)
so 14. 10. 2023 20:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 8. kolo

Dobývání brněnské tvrze bylo málem neúspěšné, Ústí nakonec zvítězilo v nájezdové loterii

Na branky velmi chudé utkání sledovali domácí fanoušci. Ústí dobývalo 60 minut brněnský blok. Hattrick strážil vedení o jednu branku, do kterého se dostal dvěma góly v druhé třetině. Srovnat dovedl Vojtěch Esterka ve hře bez brankáře. Zápas došel až do nájezdů, ve kterých byli domácí neomylní.

299_20231017_000230.jpg

Florbal Ústí 3:2pn FBŠ Hummel Hattrick Brno

Ústí nezačalo ideálně, Tauber šel ve 44. sekundě na trestnou lavici za sekání. Brankový účet otevřel v sedmé minutě Jakub Krupica, který natáhl u pravého mantinelu a trefil do rohu Steigerovi branky. Navýšit mohlo domácí Ústí v přesilové hře, ale hra o jednoho muže navíc domácím nevyšla. Ke konci třetiny přišla pro ústecké velká rána, nejdříve byl vyloučen Matyáš Gary Novák za špatné střídání a přidal se i Martin Horn za nesportovní chování, Ústí čekalo oslabení ve třech po dobu dvou minut.

Florbal Ústí zvládlo ubránit dvouminutové oslabení 3na5, čímž se nakoplo. Nakonec to ale byl soupeř, který se dokázal dvakrát prosadit. Nejdříve vypálil Vlach ze střední vzdálenosti a míček propadnul až do branky, poté se Vlach prosadil po dobré souhře s Procházkou. Minutu před koncem mohl Vlach završit hattrick, když bylo nařízeno trestné střílení. Úspěšnější byl tentokrát Hrabě v brance.

Třetí třetina se hrála na jednu branku. Hattrick vystřelil pouze jednou a Ústí hrálo převážně na míčku. Na vyrovnávající branku se domácí opravdu nadřeli, ale dřina se jim vyplatila. Kolstrunk narýsoval kolmici na Esterku a ten rozvlnil síť.

V prodloužení se dostaly oba týmy do jedné gólové situace. Nejdříve Jakub Kolstrunk nasadil jesličky obránci ale tváří v tvář s brankářem neuspěl. O dvacet sekund později mohl o druhém bodu rozhodnout Procházka, ale ze středu trefil pouze helmu Hraběho. Zápas tak došel do nájezdů. Hrabě chytil oba nájezdy, z Ústí se prosadil Fuchsig a Zeman, čímž si domácí vysloužili bod navíc.

Florbal Ústí se po několika drobných ztrátách posunulo na třetí místo, na první Otrokovice ztrácí dva body.