ÚstíHurrican
3:6(1:2,1:2,1:2)
so 12. 2. 2022 18:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 26. kolo

Domácí neporazitelnost prolomena.

Dlouhých 25 kol trvalo soupeřům porazit Florbal Ústí na domácí palubovce. Nakonec se to po vyrovnaném boji povedlo čtvrtému týmu soutěže, Karlovým Varům.

Florbal Ústí - FB Hurrican Karlovy Vary 3:6
branky:
3. Václav Vavruška, 35. Ondřej Kawulok, 60. Ondřej Kawulok - 4. Miloš Tyl, 14. Michal Klápa, 29. Jan Běloch, 30. Michal Klápa, 44. Michal Strachota, 51. Michal Strachota; rozhodčí: Jiří Šedivý - RadeŠtengl; vyloučení: 3:2; využití: 1:2; diváků: 265; zásahy brankářů: Marek Netopilík 6, Tadeáš Dittrich 4 - Daniel Váradi 23; po třetinách: 1:2, 1:2, 1:2

V posledním zápase základní části přijeli do Ústí hráči Karlových Varů. Pro oba týmy se už jednalo o přípravný zápas na play-off, jelikož umístění obou celků byla neměnná. Rivalita a nastolení dobré atmosféry v kabině však napovídalo kvalitní florbalové podívané.

Brankový účet otevřel ve třetí minutě kapitán domácích Vašek Vavruška, pro nějž vybojoval míček Pavel Vítek. Na ústeckou branku však zareagoval o minutu později karlovarský Miloš Tyl a zápas byl opět vyrovnán. Velkou nepříjemnost pro Ústí musel řešit klubový zdravotník již v deváté minutě, kdy byl udeřen Jan Peška do oblasti hlavy a zápas pro něj definitivně skončil. Ve 14. minutě využil volného úderu v před brankovém prostoru Michal Klápa a Vary se dostaly do vedení.

Startem druhé části dostalo Ústí možnost dostat se zpět do zápasu v podobě přesilové hry, ve které se však domácí nedostali k jediné vyložené šanci. Ve 27. minutě však přišlo možná trošku přísné vyloučení Vojtěcha Semeráda, na které též vyloučením reagoval o minutu později jeho bratr Dan Semerád a Ústí čelilo oslabení 3 na 5. Vary dvojnásobnou výhodu využily naplno a dvakrát rozvlnily síť ústecké branky. Až ve druhé přesilové hře se povedlo domácím snížit brankové manko, po skvělé souhře po ose Esterka – Semerád – Kawulok se prosadil poslední jmenovaný.

Ve čtvrté minutě poslední třetiny se prosadil Michal Strachota tzv. Michigan gólem (hokejový způsob vstřelení gólů zpoza branky – pozn. redakce), Tadeáš Dittrich zde neměl nárok na zákrok. Strachota přidal i šestou branku svého týmu a tím si připsal pátý bod v zápase. Minutu před závěrečnou sirénou kosmeticky upravil skóre svoji druhou brankou v zápase Ondřej Kawulok.

Závěr základní části sice Ústí nevyšel, to však do play-off bojů nic neznamená a je pouze na týmu, zda potvrdí první místo v základní části i v play-off. Úvodní dvojutkání play-off odehraje Ústí na domácí palubovce 26. a 27. února. Výběr soupeře proběhne až po dohrání předkola.

autor: Dominik Hrabě