Související zápasy

Florbal Ústí

Dorost se připravuje na závěr sezony

Dorostence čekají poslední dva turnaje před startem play-off, kde se budou chtít dostat až do finálové osmičky.

372_20240131_123433.jpg

Foto zdroj: ASK Lovosice

Během posledního hracího víkendu museli spolknout velmi hořkou pilulku v podobě dvou vysokých porážek od Bohemians Praha a Gorily Plzeň.

O závěru sezony se rozpovídal trenér dorostenců Karel Klíma:

Celou sezonu jsme, jako na houpačce mezi prvním a druhým košem nejvyšší dorostenecké soutěže. Bylo to tak trošku moje očekávání, před začátkem sezony. Budujeme úplně od nuly a cílem je složit velmi kvalitní tým pro další sezony, tak aby co nejvíce kluků mohlo později naskočit do elitních kategorií (junioři a muži).

Hráčský potenciál na to rozhodně máme, ale kluci musí začít ještě víc pracovat v jednotlivých zápasech a převážně v trénincích. Ty chyby vidíme, víme, kde jsou, probíráme je jednotlivě i v celém týmu, ale je potřeba se z nich poučit a nebát se jich. Máme nastavenou společnou cestu a víme, že je správná. Je důležité, aby to, jak my věříme ve své hráče, tak oni i rodiče věřili tomu co děláme a proč to děláme.

Zkousnout prohry z posledního víkendu je opravdu těžké pro všechny zúčastněné, ale není to nic nad čím bychom se museli hroutit. Tohle je pro nás impulz směrem k přípravě na vyřazovací část a do další práce. Teď se musíme oklepat a ukázat co v týmu je!

Závěrem bych chtěl poděkovat a říct, že si velmi vážíme podpory rodičů, kteří nás doprovázejí na každém zápase a vytvářejí skvělou kulisu.

Autor: Karel Klíma