Související zápasy

Florbal Ústí

Dorostenci na výhru zatím čekají. Jsme na správné, ale těžké cestě, ví trenér Klíma

Začátkem této sezony rozvíjíme dlouhodobou strategii na rozvoj hráčů pro elitní florbal. Toto rozhodnutí je jedním z hlavních důvodů, proč jsme v dorostenecké kategorii rozhodli otevřít dveře hráčům narozeným v roce 2009.

284_20231002_202003.jpg

Foto: Václav Nováček – FBŠ Gorily Plzeň

Naším cílem je poskytnout více příležitostí mladým hráčům, namísto spoléhání na hráče z jiných klubů. Naším záměrem je budovat vlastní kvalitní základnu. Věříme, že tito hráči s námi zůstanou dlouhodobě, což je klíčové. Doplnění týmu cizími hráči by bylo pouze krátkodobým řešením. Uvědomujeme si, že v našem ročníku máme omezený počet hráčů, ale to není omluva, a proto dáváme přednost našim kmenovým hráčům. Většina našich hráčů se poprvé setkává s "velkým florbalem", a to je patrné jak na tréninku, tak v zápase. Někteří hráči zjistili, že to, co jim stačilo v nižších kategoriích, už nestačí. Známe také jejich slabiny v technice nebo kondici, což nám poskytl detailní obrázek toho, na čem potřebujeme pracovat.

Letošní sezona začala na turnaji v Krupce, kde jsme hráli s týmy ASK Lovosice – LFP a FBŠ Bohemians. První zápas proti týmu ASK Lovosice – LFP byl napínavý a přestože jsme prohráli 5:6, ukázali jsme velkou vůli a odhodlání. Druhý zápas proti týmu FBŠ Bohemians byl náročnější, když nás soupeř přehrál všemi způsoby a zvítězil s 11 góly.

V druhém kole jsme se utkali s týmy FBŠ Gorily Plzeň a FBŠ SLAVIA Plzeň. Přestože jsme předvedli lepší hru, nezvládli jsme zápas s FBŠ Gorily Plzeň dotáhnout do vítězného konce a prohráli jsme 3:4. Druhý zápas se FBŠ SLAVIA Plzeň byl pro nás velmi náročný, a přestože jsme se dlouho drželi na vyrovnaném skóre 3:3, nakonec jsme utkání prohráli 3:5.

Během zápasů děláme mnoho individuálních chyb, které se v této kategorii trestají. Na druhou stranu je skvělé vidět, jak se hráči snaží z těchto chyb učit a překonávají své obavy. Naše zkušenosti ze září nám odhalily, na co se u jednotlivých hráčů více zaměřit a jak upravit tréninkový program. Vidíme pokroky u všech hráčů a věříme, že pokud budou pokračovat s takovým nasazením, jaké prokázali dosud, přinese to ovoce dříve, než jsme předpokládali.

Tento víkend nás čeká další turnaj, tak nám držte palce
.

Autor: Karel Klíma