Související zápasy

Dorostenci nevyužili domácí kulisu a jejich cesta končí už v osmifinále

Po dominantním výkonu v druhém kole play-off proti Plzni měli za úkol ústečtí dorostenci porazit Havlíčkův Brod. Po nervózním utkání si připsali hosté výhru 3:4. V odvetě se Ústí dostalo třikrát do vedení, zápas nakonec skončil remízou a v součtu skóre se z postupu radovali hosté.

Florbal Ústí - TJ Sokol H.Brod Erupting Dragons 3:4
branky:
6. Aleš Vlach, 21. Martin Horn, 44. Marek Chroustovský - 14. Jakub Hart, 34. Jan Holas, 38. Matěj Hlaváč, 42. Jan Holas; rozhodčí: Lukáš Mucha - Jiří Moravec; vyloučení: 2:3; využití: 2:1; diváků: 115; zásahy brankářů: Matěj Dobosz 9 - Matěj Fridrich 16; po třetinách: 1:1, 1:0, 1:3

Úvodní branku série vstřelilo Ústí, prosadil se Aleš Vlach, kterému přihrál Martin Horn. Vyrovnat se snažili hosté hned minutu poté, Dobosz však míček do své klece nepustil. I brankář Brodu se blýsknul zákrokem proti střele Malého. Dvě přesilovky nabídlo Ústí Havlíčkovu Brodu, první se povedlo odbránit, v druhé přesilovce se už hosté dokázali prosadit.

Za vyrovnaného stavu dostalo Ústí možnost přesilové hry již v úvodu druhé třetiny. Přesilovku využil Martin Horn. Ve 30. minutě zápasu udržel ústecké vedení Dobosz, když vychytal trestné střílení.

Domácí zaspali úvod poslední periody a z vedení 2:1 museli dohánět manko 2:4. Minutu před koncem se povedlo snížit Marku Chroustovskému, vyrovnat se ale domácím nepovedlo.

TJ Sokol H.Brod Erupting Dragons - Florbal Ústí 5:5
branky:
11. Adam Bureš, 25. Jakub Hart, 26. Adam Bureš, 41. Adam Bureš, 44. Matěj Hlaváč - 1. Martin Horn, 4. Tadeáš Weber, 28. Jan Vondruška, 40. Martin Horn, 43. Jan Samuel Polák; rozhodčí: Petr Neumaier Lukáš Pekárek; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 120; zásahy brankářů: Ivan Dolejš 19 - Matěj Dobosz 10; po třetinách: 1:2, 2:1, 2:2

Jednobrankové manko muselo Ústí dohnat v druhém utkání. Hned v úvodu dohnali domácí manko, a ještě navýšili vedení na 2:0. Své vedení však neudrželi do konce periody, když se Havlíčkovu Brodu povedlo snížit.

Domácím se ještě podařilo ubránit oslabení, ale vyrovnání stejně přišlo, když se prosadil nejproduktivnější hráč soupeře Jakub Hart. O dvě minuty přidali hosté další branku a Ústí rázem ztrácelo dvě branky v sérii. Ústí se však povedlo vyrovnat ještě před druhou sirénou a do třetí třetině se šlo za vyrovnaného stavu.

Ústí bylo vyrovnání série velmi blízko, ve 43. minutě vedli 5:4, což by jim stačilo na vyrovnání manka z prvního zápasu. Bohužel pro dorostence se povedlo soupeři vyrovnat minutu před koncem a to už se domácím nepovedlo dotáhnout.

Pozápasový komentář trenéra Ústí Davida Stummera: „Těžko se to hodnotí. Bude to znít jako ústecké klišé, ale rozhodně nevyhrál lepší tým. Chleba se lámal v prvním zápase, kdy jsme nebyli schopni prodat, co v nás je. Druhý zápas z naší strany úplně jiný. Odvážný a sebevědomí výkon na balónku leč spousta neproměněných šancí. Soupeř hrál chytře a to mu stačilo. Díky všem hráčům, rodičům, fanouškům, pořadatelům a prostě všem za sezónu.“

Autor: Dominik Hrabě