Související zápasy

Dorostenci obsadili na MČR čtvrté místo!

Obrovský úspěch pro ústecký celek! Dorostenci se na MČR probojovali až do semifinále a nakonec obsadili čtvrtou příčku. Jak jejich jednotlivá utkání probíhala se můžete dočíst v tomto souhrnu.

Ve čtvrtfinále se dorostenci utkali se soupeřem z Plzně, Gorilami. První duel nejprve vypadal velmi slibně, protože se kluci na začátku třetí třetiny ocitli ve vedení 7:1. K jejich smůle se ale Gorily stihly probrat a během posledních šesti minut základní hrací doby Ústí inkasovalo čtyři branky. Duel tak skončil pouze s dvoubrankovým rozdílem. Druhý střet si ale Ústí už pečlivě ohlídalo a nedalo Plzni doslova žádné šance. Zápas totiž skončil za stavu 7:0 a gólmani Kremlík a Jelínek dokázali udržet nulu! Dorostenci tedy překonali další výzvu a postoupili do semifinále, ve kterém na ně čekal Tatran Střešovice.

S Tatranem to nakonec nedopadlo vítězně, a to o pouhý jeden gól. Osudná se Ústí stala druhá perioda, ve které Tatran vstřelil čtyři branky. Těsná prohra 4:5 tak znamenala, že nás čeká  utkají o bronz

Duel o 3. místo proti ostravským Vítkovicím byl pro diváky pořádnou napínavou podívanou. I když se Ústí dostalo do několika gólového vedení, Vítkovice bohužel stihly před koncem náskok srovnat. Ani prodloužení nestačilo a o vítězi tak rozhodly až nájezdy, které nakonec přinesly štěstí soupeři. Za zmínku ale jistě stojí výkon Tadeáše Webera, neboť zkompletoval hattrick. Velkou oporou byl také brankář Tomáš Kremlík, který v bráně předvedl neskutečných třicet dva zákroků.

Kádr dorostenců tak obsadil čtvrtou příčku a na svůj výkon proti kvalitním soupeřům v sezoně 2023/2024 může být náležitě pyšný!