Související zápasy

Florbal Ústí

Dorostenci se vrátili na vítěznou vlnu

Po posledním hracím víkendu se dorostenci vrací do prvního koše nejvyšší soutěže. Další turnaj nás čeká 4. listopadu 2023 v Praze, kde se střetneme s týmem FB Hurrican Karlovy Vary a budeme mít šanci na revanš proti FbŠ Bohemians.

300_20231018_083503.jpg

Zdroj: Panthers Praha

Na začátku tohoto měsíce jsme se rozhodli do tréninkového procesu zapojit i kluky z "B" týmu, abychom vytvořili konkurenční prostředí. Tato iniciativa vedla k rozšíření našeho kádru o dva šikovné hráče – Martina Havrana a Marka Hotového.

První víkend v říjnu nás zavedl do Rudné u Prahy, kde jsme čelili týmu FBC Plzeň. Začali jsme aktivně a brzy jsme vedli 2:0 díky brankám Matěje Bendlmajera a Martina Havrana. Avšak soupeř se dokázal vrátit a vyrovnat stav. Utkání zůstalo vyrovnané až do konce, kdy David Černý svým gólem zajistil naši výhru 5:4.

Branky za Florbal Ústí: Bendlmajer, Havran, Šíp, 2x Černý .

V druhém zápase jsme čelili FBŠ Gorily Plzeň. Naše skvělé úvodní výkony nám zajistily vedení, ale v druhé třetině jsme soupeři dovolili snížit na rozdíl jedné branky. Naštěstí jsme se vzchopili a přidali další čtyři branky, což nám zajistilo jednoznačné vítězství 8:3.

Branky za Florbal Ústí: 2x Olexa, Černý, Ligmajer Luboš, Ligmajer Lukáš, Leszko, Bendlmajer a Hotový.

O následujícím víkendu jsme čelili týmům BUTCHIS a Panthers Praha. První zmiňovaný tým byl favoritem skupiny, a to ukázal v našem zápase. Bohužel náš přístup a hra nás připravily o šanci na vítězství, a soupeř nás porazil 5:0. Druhý zápas proti Panthers Praha byl ještě náročnější. I když jsme prohrávali 2:4, tým ukázal svou sílu a odhodlanost. Nakonec jsme dokázali zvrátit vývoj utkání a vyhrát 6:5 i díky rozhodující brance Šimona Leszka.

Branky za Florbal Ústí: 2x Ligmajer Lub., Ligmajer Luk., Bendlmajer, Hotový, Leszko

,,I když nás těší postup, mrzí mě, že někteří hráči nepřistupují k zápasům s potřebným nasazením. Chci zdůraznit, že talent a dovednosti nejsou všechno. Každý hráč má potenciál a je na něm, jak ho využije. Pokud chceme uspět, musíme dávat do hry 100% a pracovat tvrdě na svém výkonu. Jsme silný tým, ale musíme pracovat jako jeden celek, abychom dosáhli našich cílů", uvedl trenér Karel Klíma.

Autor: Karel Klíma