Související zápasy

Florbal Ústí

Dorostenecká cesta pokračuje! V osmifinále se utkají s Havlíčkovým Brodem

Po vypadnutí mužů, žen i juniorů může ústecké fanoušky zaujmout série mladých nadějí ústeckého florbalu. Tým z hráčů, kteří část sezony odehráli i za juniory, čeká již osmifinále dorostenecké soutěže. Po jednoznačných výhrách s Plzní vyzvou TJ Havlíčkův Brod.

88_20220331_135220.jpg

TJ Havlíčkův Brod Erupting Dragons

Havlíčkův Brod může být pro většinu florbalových příznivců neznámým celkem, v dorostenecké soutěži se s nimi však musí počítat. V základní části dokázal tým z Vysočiny obrat o body i pražské velikány Spartu a Tatran a z 24 utkání jich 16 vyhrál. Nejproduktivnějším hráčem hostí je s 53 kanadskými body Jakub Hart. V šestnáctifinále se utkali s Milevskem, kde dvakrát zvítězili 9:7 a 9:1.

Florbal Ústí

Dorostenecký florbal byl ve stínu všech starších kategorií, momentálně však zůstává poslední letošní záchranou. Dorosteneckému týmu pod vedením Davida Stummera se podařilo v základní části prohrát pouze tři zápasy a připsali si například skalp Chodova. Na děleném prvním místě v produktivitě jsou Jan Vondruška a Tadeáš Weber, kdy oba nasbírali 44 kanadských bodů. V druhém kole play-off se střetli s FBC Plzní, kterou dvakrát deklasovali, nejdříve 8:1 a poté 11:3.

Komentář trenéra dorostu Davida Stummera: „Očekávám vyrovnanou sérii s nevyzpytatelným soupeřem, od kterého příliš nevíme, co očekávat. Doufám, že navážeme na naše kvalitní a soustředěné výkony ze série s Plzní a věřím, že budeme diktovat tempo hry a sebevědomě si půjdeme za naším cílem, kterým je čtvrtfinále.“

Osmifinálová série započne na domácí palubovce již tuto neděli od 11:30 na SH Sluneta. Po úvodním klání čeká hráče krátká pauza a od 14:00 začne odveta.


Autor: Dominik Hrabě