Související zápasy

Dorostenky rozehrály sezonu v domácím prostředí

V neděli 9.10. si odbyly premiéru i dorostenky. Domácím fanouškům se na palubovce Slunety představily proti České Lípě a Teplicím a vybojovaly bodík za remízu.

Ze všech mládežnických dívčích týmů ústeckého florbalu si na svou zápasovou premiéru musely počkat nejdéle. Dorostenky rozehrály svou soutěž v neděli 9. října a premiéra to byla velká - nejenže to pro mnohé z nich byl první ligový zápas ve velkém pětkovém florbalu, ale také se mohly představit rodičům a fanouškům na palubovce Slunety.

Svou cestu 1. ligou dorostenek zahájily již o deváté hodině ráno, kdy je čekal souboj s Českou Lípou. Vstup do zápasu vyšel lépe ústeckým hráčkám, které se lépe dokázaly srovnat s bouřlivou atmosférou na hale. První branky se fanoušci dočkali ve druhé minutě, kdy se prosadila Natálie Viková po přihrávce Paurové. Ta mohla přidat druhou branku v dalším střídání, českolipská gólmanka ale její střelu vychytala. O tři minuty později skórovala Česká Lípa a skóre bylo srovnané.

V druhé třetině byly z počátku znovu aktivnější domácí hráčky, branku ale vstřelit nedokázaly. Paurovou zradila koncovka a přestřelila branku. Českolipské hráčky mířily o něco přesněji a dvěma brankami odskočily do vedení. Další pokus hostí zastavila výborným zákrokem Plíšková, přesto se ale Česká Lípa prosadila před koncem ještě jednou.

V poslední periodě musely dorostenky dotahovat tříbrankové manko. Nejprve je čekalo oslabení, které zvládly odbránit bez inkasované branky. Vyloučení přišlo i na druhé straně a Ústí mělo k dispozici přesilovou hru. Do šance se dostala Nygrýnová, ale její střele chyběla vyšší přesnost a trefila pouze boční síťku. Česká Lípa zvládla přidat ještě další dvě branky a došla si pro vítězství 6:1.

Do druhého zápasu vstoupily naše naděje krátce po poledni. Tentokrát vyzvaly dalšího nováčka v soutěži FD Teplice. Podpořit je přišly i hráčky ústeckého áčka a oba fanouškovské tábory v hledišti hnaly své favority za nejlepším výkonem. Utkání bylo vyrovnané a gól dlouho nepřicházel. Dorostenky předváděly pěknou kombinační hru, s koncovkou si ale úplně nerozuměly. Dobré zákroky předváděla i hostující golmanka. První gól tak přišel až v desáté minutě do ústecké branky, kdy se z rohu nastřelený míček nešťastně odrazil od ústecké obrany a skončil za zády Plíškové.

Úvod druhé třetiny vyšel ústeckým náramně. Prudkou střelou překvapila ve 13. minutě Viková a domácí slavili vyrovnání. Branka hráčkám dodala druhý dech, tribuna ožila a Ústí začalo mít na hřišti drobnou převahu. K další brance chyběly centimetry - Viková strefila jen břevno.

Stav utkání tak byl i ze začátku poslední dvacetiminutovky nerozhodný. Ústí dokázalo odskočit ve 28. minutě. Nejprve vystřelila Svobodová do teplické brankářky. Od ní se ale míček odrazil přesně tam, kde stála připravená Drvoštěpová, a ta se z dorážky nemýlila. Ústí tak v zápase poprvé vedlo, teplické se ale nevzdávaly. Tři minuty před koncem si hosté vyžádali oddechový čas. Taktická porada jim vyšla a po 47 sekundách Teplice srovnaly stav na 2:2. Oba nováčci si tak do tabulky odnesli bodík za remízu.

Premiérový dvojzápas ohodnotil trenér Jakub Verner: "Na dnešek nahlížím s rezervou, byla to jedna z našich prvních příležitostí zahrát si pětkový florbal. Co bych chtěl určitě vyzdvihnout, tak je míra podpory, kterou si mezi sebou holky předávají. Posouvají tím nejen ostatní, ale i sebe, neb se jim to pozitivně vrací od dalších spoluhráček. Na čem potřebujeme zapracovat? Určitě klid na balónku. Máme tendence se hnát dopředu s vidinou gólu. Je to do jisté míry dáno frustrací z gólové neaktivity, ale paradoxně je klid na hokejce to, co by nám k vyšší produktivitě chybí. Cíle do dalších zápasů máme jasně dané, uvidíme, jak rychle a efektivně se nám je bude dařit plnit."

I přes neoptimální výsledek si ale dorostenky premiéru užily. “Chtěl bych vřele poděkovat každému fanouškovi a fanouštici, kteří a které dorazili podpořit naše dorostenky. Každý člen týmu si toho vážíme. Vytvořili nám nádhernou atmosféru, tížili komunikaci na hřišti a zároveň hnali vpřed po celé utkání, ať se vyvíjelo jakkoliv,” hodnotil atmosféru v hale Verner. “Věřím, že dnešek byl pro nás důležitým odrazovým můstkem do sezóny.”