Dorostenky si zahrály přátelské utkání s Podbořanama

Poslední březnový den patřil na Jatečce dívčímu florbalu. Výběr našich dorostenek společně se staršími žákyněmi se utkal s výběrem Podbořanských děvčat, a snažil se oplatit listopadovou porážku z předchozího přátelského utkání.

226_20230404_080929.jpg


Dívky i přes lehce okleštěnou sestavu vlivem nemoci a zranění se se zápasem popraly velmi bravurně a po celou dobu mohli trenéři i fanoušci sledovat neustálé zlepšování výkonu, které vygradovalo k velmi vyrovnané třetí třetině, která skončila smírně 1:1.

Velkou poklonu musíme pak sklonit zejména starším žákyním, které v současné sezóně hrají formát 3 na 3 a jednalo se u nich tak o první krok přechodu na pětkový florbal. Děvčata si dokázala poměrně rychle osvojit formaci 2-2-1 a velké změně se skvěle přizpůsobila.

Na závěr se Ústecké florbalistky utkaly s těmi Podbořanskými v nájezdové disciplíně, kterou ve vypjaté koncovce vyhrály 2:1.


Nezbývá než jen poděkovat podbořanskému výběru, který musel překonat dlouhou vzdálenost, trenéru Bohoušovi Veselému za organizaci akce a také starším žákům B za úžasnou atmosféru, kterou dokázali pro naše dívky připravit.

Všichni jsme si celé přátelské utkání užili a těšíme se na další spolupráci s Mocnými tuleni.

Autor: Bohuslav Veselý