Související zápasy

Dorostenky zakončily září v Chomutově

Poslední zářijový den patřil soutěži dorostenek v Chomutově, kde se naše svěřenkyně utkaly s celky ze Sokolova a Litvínova.

Vstup do prvního zápasu proti Sokolovským se dorostenkám povedl na výbornou. Do zápasu vletěly s chutí ukázat, co v nich je a nedát soupeřkám nic zadarmo a to se hned vyplatilo. Skóre otevřela hned v první minutě Kája Trnovcová, pro kterou to byl první zásah v dorostenecké kategorii. O pár minut později již zvyšovala na 2:0 Kačka Anderlová. Dvougólový rozdíl začal hnát soupeřky za vyrovnáním a tím pádem otevřely i obranu. Toho naše děvčata bohužel nedokázala využít, ale díky skvěle chytající Kátě Plíškové jsme první třetinu vyhráli. Druhá třetina však přinesla zlom a soupeřky otočily vývoj utkání. I přes veškerou snahu a nasazení se ve třetí třetině nepovedlo stav utkání obrátit v náš prospěch.

Druhý zápas s Litvínovem nezačal tak dobře jako ten první, i přes několik šancí se nám nepodařilo vsítit gól a osvědčilo se pravidlo “Nedáš, dostaneš”. Do druhé třetiny holky vstupovaly s tím, že udělají vše pro to, aby zápas otočily, bohužel i vlivem nízkého počtu hráček na zápase již docházely síly a druhá třetina byla opět zlomová. Pozitivním aspektem byl první gól v letošní sezóně Viky Patakyové. Ten nás dokázal do třetí třetiny nabudit a ve třetí třetině se výkon zlepšil a třetí třetina tak dopadla nejlépe ze všech i díky druhému gólu Kačky Anderlové, který skóre uzavřel.

Děkujeme dorostenkám za jejich maximální nasazení i v takto okleštěné sestavě a těšíme se na další turnaj, tentokrát v České Lípě.

Autor: Karel Černý