HattrickÚstí
5:8(3:1,1:3,1:4)
ne 8. 1. 2023 18:00 @ SH Maloměřice, 1. liga mužů, 20. kolo

Druhé místo zůstává na severu! Florbal Ústí přetlačilo Hattrick 8:5

Šlágr kola o druhé místo tabulky zvládlo lépe Ústí. Vstup do utkání ale patřil domácím. Brno vyhrálo první třetinu 3:1, ale vedení neudrželo příliš dlouho. Ústí přežilo enormní tlak soupeře v druhé třetině a ve třetí třetině v souboji taktik zvítězil právě ústecký tým. Skóre upravily dvě branky do prázdné.

FBŠ Hummel Hattrick Brno - Florbal Ústí 5:8
branky:
13. René Slezák, 14. Vít Máček, 19. Vít Máček, 39. David Sládeček, 48. Nikolas Zouhar - 11. Tomáš Pšenička, 21. Tomáš Pšenička, 29. Dan Semerád, 31. Vojtěch Esterka, 42. Martin Horn, 51. Dan Semerád, 60. Tomáš Pšenička, 60. Albert Kouba; rozhodčí: Tomáš Brus – Roman Sladký; vyloučení: 2:1; využití: 1:2; diváků: 84; zásahy brankářů: Ondřej Kolajta 15 - Dominik Hrabě 26; po třetinách: 3:1, 1:3, 1:4

První třetinu zlomilo na svoji stranu Brno, které Ústí nedalo moc příležitostí k vsítění branky. Bylo to ale Ústí, které se hned z první větší šance prosadilo. Pšenička trefil skákající míček a uklidil ho do branky soupeře. Brno na odpověď nečekalo ani dvě minuty, Vlček ztratil míček na středu hřiště a Brno z protiútoku 3 na 2 srovnalo stav zápasu. O minutu později potrestali domácí špatně postavenou zeď a dostali se do vedení. Brno mohlo odskočit o dvě branky hned o pár desítek sekund později, střelu z crossu chytil Hrabě. Odskočení však nezabránil v 19. minutě, kdy se podruhé v utkání prosadil Máček.

Do druhé třetiny vstoupil lépe ústecký tým, kdy hned po 40 sekundách snížil manko z první třetiny. Ještě před odbitím 30. minuty vyrovnal skóre Semerád. O třicet sekund později dostalo Ústí příležitost přesilové hry, kterou proměnil Vojtěch Esterka díky tajnému úderu školy Lukáše „magnuse“ Pekárka. Ústečtí hráči čtvrtým gólem ztratili tempo a Hattrick začal přejímat otěže. V posledních sedmi minutách se hrálo pouze na ústecké polovině a byla jen otázka času, kdy se domácí prosadí. Když už to vypadalo, že se Ústí dostalo z nejhoršího, tak Sládeček proběhl bez povšimnutí celé hřiště a uklidil míček pod víko.

Do poslední části šli oba týmy svázané taktikou, protože každá chyba mohla rozhodnout. Vedení na ústeckou stranu urval Martin Horn, kdy prošel kolem tří hráčů a zakončil k tyči. Podruhé ve třetině rozvlnil síť Ondřej Kopič, jeho branka však nebyla uznána pro jednoznačnou vysokou hůl. Chyba přišla i z ústecké strany, Jakub Fuchsig se nechal vyloučit a Brno přesilovku využilo. Stejně tak dostalo Ústí další přesilovou hru a taky se prosadilo, když Semerád vystřelil z půlky a brankář se ani nehnul. Deset minut před koncem vedlo Ústí 6:5. Do velké šance se dostal Bednář, jeho střelu do prázdné však vychytal Hrabě. Ve hře v šesti se Brnu nepodařilo ohrozit branku, naopak se dvakrát rozvlnila prázdná branka.

Ústí si výhrou zajistilo druhé místo, na Hattrick zvýšili náskok na šest bodů a díky lepšímu skóre je náskok teoreticky o devět bodů.

Autor: Dominik Hrabě