Související zápasy

Dva odlišné zápasy sledovali o víkendu ústečtí fanoušci, série se přesouvá do Varů za stavu 1-1

Na obě utkání se přišlo podívat přes 400 diváků, atmosféra byla elektrizující, a i možná proto nebyli v sobotním utkání hráči schopní proměňovat šance. Po třetinách 0:0,0:1,1:2 prohrálo Ústí úvodní zápas. V nedělním zápase si fanoušci přišli na své a mohli sledovat až třináct branek, z toho osm padlo do sítě hostí a Ústí srovnalo stav série. Příští víkend musí Ústí minimálně jeden zápas na půdě Karlových Varů vyhrát, aby nebyli za soutěže vyřazeni.

Florbal Ústí – FB Hurrican Karlovy Vary 1:3
branky:
48. Vladimír Trčka - 31. Michal Strachota, 58. Vojtěch Ježek, 60. Tomáš Nushart; rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 417; zásahy brankářů: Marek Netopilík 11 - Václav Zavadil 28; po třetinách: 0:0, 0:1, 1:2

První třetina ukázala důležitost série, oba týmy hráli lehce zastrašeně, a hlavně pečlivě do obrany. Karlovy Vary možná opticky hrály více na míčku, brankáře však drželo více v pozoru Ústí. V první větší šanci se ocitl Vít Pavelka, střela mu však nesedla. Hostujícího brankáře později prověřil Filip Šedivý, jeho střelu však zneškodnil Zavadil. V druhé velké šanci se ocitl opět Pavelka, ale v před brankovém prostoru se nedokázal ohnat po letícím míčku. Z nulového úhlu se snažil prosadit Pavel Vítek, ale pouze orazítkoval tyč.

Začátkem druhé třetiny se do větší šance do Michal Strachota, jeho střelu zneškodnil brankář domácích. Ve 26. minutě dostali domácí hosty do varu, nejdříve střílel Šedivý, poté dorážel Vlček a opět se do střely dostal Šedivý. Bohužel Vlčka situace tak rozhicovala, že si neuvědomil své počínání a do zad zatlačil na svého soupeře a vysloužil si dvouminutový trest. Když už to vypadalo, že Ústí oslabení přečkalo, tak se ke střele z pointu dostal Michal Strachota a sekundu před koncem vyloučení poslal svůj tým do vedení. Koncem třetiny dostalo Ústí též možnost ukázat svoji přesilovku, ale nebylo úspěšné.

Ústeckou impotenci v zakončení prolomil až ve 48. minutě Vladimír Trčka, kterému naservíroval míček Martin Fuchsig a skóre bylo po téměř 20 minutách opět vyrovnané. O minutu později fauloval Radek Kužel a rozhodčí nařídil trestné střílení, ke kterému se postavil Michal Strachota, toho vychytal Netopilík. Zápas rozhodla až ústecká chyba, kdy si hráči špatně rozebrali hráče při soupeřovo volném úderu od mantinelu. Domácí se ještě pokusili o srovnání hrou bez brankáře, byli to ale hráči Varů, kteří navýšili skóre na konečných 1:3.

Florbal Ústí - FB Hurrican Karlovy Vary 8:5
branky:
5. Ondřej Kawulok, 17. Ondřej Kawulok, 26. Radim Kühnel, 30. Václav Vavruška, 49. Vojtěch Esterka, 49. Lukáš Täuber, 59. Radek Kužel, 60. Václav Vavruška - 18. Miloš Tyl, 34. Michal Strachota, 35. Michal Strachota, 52. Vojtěch Ježek, 53. Michal Strachota; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 418; zásahy brankářů: Marek Netopilík 11 - Václav Zavadil 15; po třetinách: 2:1, 2:2, 4:2

Diváci na branku nečekali tak dlouho, jako tomu bylo v úvodním duelu. Ondřej Kawulok vystihl rozehru hostí a střelou na přední tyč otevřel brankový účet. O deset sekund později obdržel menší trest Šedivý, Varům se ale nepodařilo využít přesilovku. Kawulok byl strůjcem i druhé branky, kdy získal míček na obranné polovině a opět se prosadil střelou na přední tyč. Hosté na odpověď nečekali dlouho, kdy využili ztrátu Radima Kühnela a rozdíl byl opět pouze o jednu branku. Koncem třetiny zamezil vyrovnání skvělým zákrokem Marek Netopilík, v emocích však přišel do potyčky s Nushartem a oba vyfásli dvě minuty.

Ondřej Kawulok výborně vypresoval míček a dostal se i k další brankové příležitosti, karlovarský brankář však svůj tým podržel. Těsně za půlící čárou natáhl Kühnel a naslepo poslal projektil na branku soupeře, který zapadl k levé tyči, 3:1! Ústecký kapitán Vavruška se konečně prosadil, v sérii mu na to stačilo pouze 12 pokusů, 4:1! Ústečtí hráči byli v tu ránu na koni, z něj však byli rychle shozeni, když Strachota vstřelil dvě branky během jedné minuty a opět bylo o co hrát.

Úvod třetí třetiny patřil domácím, nejdříve se do neúspěšných šancí dostali Trčka s Martinem Fuchsigem. Ve 49. minutě však přišel rozhodující moment, kdy Ústí vstřelilo dvě slepené branky a drželo všechny trumfy ve svých rukách. Vary však jako vždy našly odpověď a opět snížily ústecké vedení na rozdíl jedné branky. Zápas definitivně rozhodl Radek Kužel, který díky skvělé individuální akci Semeráda běžel sám na brankáře a zavěsil míček přímo do levého víka. Na konečných 8:5 upravil skóre backhandovou střelou do prázdné branky Vašek Vavruška.

autor: Dominik Hrabě