ÚstíTroopers
2:3 po prodl.(0:0,0:1,2:1)
so 14. 1. 2023 17:30 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 21. kolo

Florbal Ústí hradby TROOPERS nedobylo, z vyrovnaného utkání si připisuje pouze bod!

21. kolo 1. ligy mužů nabídlo vyrovnané utkání mezi domácím Ústím a brněnskými TROOPERS. První branka zápasu padla až ve 37. minutě z hole hostí. Brnu se povedlo odskočit o dvě branky, domácí však zápas v poslední pětiminutovce srovnali. V prodloužení rozhodlo trestné střílení.

Florbal Ústí - TROOPERS 2:3p
branky:
55. Jakub Fuchsig, 57. Vladimír Trčka - 37. Petr Kadlec, 41. Daniel Budík, 61. Tomáš Pavla; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 230; zásahy brankářů: Tadeáš Dittrich 16 - Michal Melichar 24; po třetinách: 0:0, 0:1, 2:1, 0:1

Aktivně vstoupilo domácí Ústí do utkání a první minuty jednoznačně ovládlo, nedokázalo však míček dostat za brankáře soupeře. „V prvních pěti minutách jsme mohli vstřelit dvě branky a zápas by měl zcela jiný průběh,“ uvedl po zápase trenér Ústí Vladimír Trčka. Pět minut před koncem dvacetiminutovky orazítkoval Trčka břevno, i proto se šlo do šaten za nulového stavu.

Do druhé dvacítky vstoupili lépe brněnští hráči. TROOPERS stáhli svůj obranný blok až na vlastní polovinu a nepustili Ústí do žádné šance. Naopak hrozili z protiútoků, které řešila obrana nebo brankář Dittrich. Do velké šance se po ztrátě Trčky dostal hostující Fajt, v samostatném úniku si s Dittrichem neporadil. První branky se diváci na hale dočkali ve 37. minutě, kdy se prosadil nejproduktivnější hráč hostí Petr Kadlec.

Ani úvod poslední třetiny nezačal dle představ domácích, TROOPERS se rychle dostali do šance a vstřelili druhou branku. Ani zbytek třetí třetiny nebyl dle domácích představ a horkotěžko se Ústí dostávalo do šancí. Nakonec pomohlo domácím štěstíčko, kdy se míček šťastně odrazil od Pšeničkovo hole a Kuba Fuchsig se do prázdné branky nemýlil. I u druhé domácí branky asistoval Tomáš Pšenička, tentokrát však hezkou křižnou přihrávkou na volného Trčku.

Prodloužení nabídlo dva pokusy o únik ze strany Trčky, ani jeden nebyl úspěšný. Naopak soupeř unikl domácímu Koubovi, který hasil sekerou a rozhodčí nabídl hostům samostatný nájezd, který proměnil Tomáš Pavla.

Prohra proti TROOPERS neznamená pro Ústí nic hrozného, šestibodový náskok na Hattrick se naopak navýšil o bod, protože Brno prohrálo s Butchis.