ŠtířiÚstí
1:2 sam. náj.(1:1,0:0,0:0)
so 11. 3. 2023 18:00 @ SH České Budějovice, 1. liga mužů, 3. kolo

Florbal Ústí postupuje do semifinále! Sérii ukončilo, jak začalo, v samostatných nájezdech

Ústecký tým ukončil v sobotním utkání čtvrtfinálovou sérii. Houževnatý soupeř z Budějovic se dokázal již podruhé v sérii dostat do samostatných nájezdů, v nich však vyšel úspěšněji ústecký celek. Florbal Ústí teď bude vyčkávat na vyvrcholení série mezi Bulldogs Brno a Kladnem, ze které vzejde semifinálový soupeř.

Florbal Ústí 2:1pn FBC Štíři České Budějovice

Velmi opatrný zápas nabídl pouze dvě branky. Jako první se do vedení dostal ústecký tým po brance Vladimíra Trčky. Domácím Štírům se povedlo srovnat minutu před koncem periody. Z rohu se vytočil Marek Matějček a našel místo na přední tyči.

Hned v druhé minutě se do úniku dostal Lukáš Täuber, položil si brankáře, backhandem však minul prázdnou branku. Ústí si vytvořilo ještě jednu gólovku, Semerád však backhandem trefil pouze ruku Hanouska. Po zbytek druhé třetiny měli více šancí Českobudějovičtí, nedokázali však míček dostat za záda Hraběho.

Třetí třetina se nesla v taktickém duchu, diváci neviděli moc šancí, oba týmy si vážily míčku. 40 sekund před závěrečnou sirénou se po odskoku dostal k šanci Pšenička, ale těsně minul přední tyč.

Prodloužení patřilo Florbalu Ústí, na střely domácí prohráli 0:7. Už po dvou minutách mohl být konec, Fuchsig natáhl od mantinelu a trefil spojnici Hanouskovy branky. Do druhé gólovky se dostal Esterka, ten využil chyby domácího brankáře a oběhl ho, z úhlu však trefil pouze boční síť.

Zápas došel do nájezdů. Ústí se dostalo do vedení 2:0, když se prosadil Vlček a Zeman. Budějovice ve čtrvté a páté sérii srovnali. K rozhodujícímu nájezdu se postavil Pšenička, který kličkou do backhandu poslal Ústí do semifinále.

Florbal Ústí postoupilo do semifinále, v kterém vyzvou vítěze ze série mezi Bulldogs Brno a Kladnem. Soupeř se rozhodne ve středu 15.3., kdy týmy hrají pátý rozhodující zápas. První semifinálový zápas začne v sobotu 18.3. na ústecké palubovce!

Autor: Dominik Hrabě