Související zápas

Florbal Ústí
GulliversÚstí
2:6(1:1,0:2,1:3)
so 4. 2. 2023 18:00 @ VUT CESA Brno 1, 1. liga mužů, 24. kolo

Florbal Ústí si může tři kola před koncem základní části pojistit druhé místo před playoff

24. kolo 1. ligy mužů nabídne souboj ústeckého týmu s brněnskými Gullivers. Ústí se s 49 body nachází na druhé pozici. Po prohře s Kladnem budou chtít utvrdit své druhé místo a nasednout na vítěznou vlnu před blížícím se playoff. Zabránit jim budou chtít Gullivers, kteří ještě můžou pomýšlet na čtvrtou příčku.

198_20230203_223343.jpg

Florbal Ústí 3:7 SOKOL BRNO I EMKOCASE GULLIVERS

V prvním vzájemném zápase drželo domácí Ústí krok s Brnem až do třetí třetiny, ve které se více zadařilo Brnu a v poslední minutě upravilo skóre dvěma brankami. V zápase se za Florbal Ústí prosadili Trčka, Tauber a Čermák.

SOKOL BRNO I EMKOCASE GULLIVERS

Guliveři jsou se 36 body na paté pozici a chybí jim pouze tři body na čtvrtou pozici, na postup do první čtyřky jim však zbývají jen tři zápasy, a to s Ústím, Butchis a Znojmem. Ani Brno nemá ideální formu, z posledních pěti zápasů prohrálo tři zápasy, a to například s posledními Aligátory. Guliveři mají druhou nejhorší přesilovku v lize a třetí nejhorší oslabení. Nejproduktivnějším hráčem soupeře je Václav Černoch s 38 body, zároveň ovládá jak asistence, tak vstřelené branky svého týmu.

Florbal Ústí

Ústí má pozici v nejlepší trojici zajištěnou, k zajištění druhého místa stačí pouze jeden bod v následujících třech zápasech. Jasno může být již tuto sobotu. Stejně jako soupeř, tak i Ústí prohrálo svůj poslední zápas. Venku je ale Florbal Ústí více jako doma, z 11 zápasů se podařilo vyhrát desetkrát, lépe na tom jsou pouze lídři ligy Butchis. Ústecký celek je stále jeden z nejlepších týmů ve hře v přesile se 40% úspěšností. Nejproduktivnějším hráčem setrvává Tomáš Pšenička se 48 kanadskými body, čímž se řadí na třetí místo produktivity v lize a zároveň je nejlepším střelcem ligy.

Zápas začne v sobotu 4.2. od 18:00 na brněnské palubovce.

Autor: Dominik Hrabě