Související zápasy

Florbal Ústí vyzve v semifinále Kladno! Další kolo začíná již tento víkend

Čtvrtfinálové boje dozněly tuto středu, ve které vzešel poslední semifinálový celek Kanonýři Kladno. Právě kladenský tým se stane semifinálovým soupeřem Ústí. Týmy se spolu v základní části utkaly dvakrát, vždy zvítězil jiný tým. Kladno má za sebou již sedm play-off zápasů, zatímco Ústí v sobotu vkročí do čtvrtého.

Vzájemné zápasy

Oba celky se spolu v letošní sezoně utkaly dvakrát. Nejdříve přijelo Ústí na kladenskou palubovku. V zápase, v kterém diváci neviděli mnoho střel, odskočilo Ústí o tři branky v první třetině. Po zbytek zápasu se ústeckým hráčům podařilo náskok ustrážit a nakonec si připsat tři body za výhru 4:1.

Druhý zápas sehrály týmy těsně před koncem základní části, kdy Kladno bojovalo o play-off, zatímco Ústí mělo play-off již jisté. V zápase se prokázala motivace, kdy kladenští hráči domácí Ústí k ničemu nepouštěli a dostali se do vedení 4:1. Florbal Ústí v poslední třetině zabojovalo a srovnalo chod zápasu. Nakonec se radovalo Kladno, když vstřelilo vítěznou branku tři minuty před závěrečným hvizdem.

Komentář trenéra Ústí Vladimíra Trčky: “Potvrdila se má slova, že Kladno je černým koněm play-off. Budeme muset podat rozhodně kvalitnější výkon než ve čtvrtfinálové sérii”

Kanonýři Kladno

Kladno zakončilo základní část na deváté pozici se ziskem 34 bodů, čímž si tým vedený Dušanem Přívarou vysloužil předkolo. V předkole se kladenský celek postavil proti Plzni. Plzeň v sérii dvakrát prohrála, tudíž se z postupu mohlo radovat Kladno. V prvním kole si Kladno poradilo s třetími Bulldogs Brno. Sérii ukončili kladenští hráči na brněnské palubovce tuto středu, zápas ovládli jednoznačně 11:5. V sedmi zápasech odehraných v play-off nastřílelo Kladno 47 branek a 38 inkasovalo. Nejvíce bodů nasbíral Jakub Bohuslávek, ten si v sedmi zápasech připsal 17 kanadských bodů. Kladenský brankář Ivan Ponomarev zasáhl do všech sedmi utkání, z nich vyšel s 79% úspěšností zásahů. Kladno vylepšilo svůj výkon z loňské sezony, kdy vypadlo již ve čtvrtfinále s Karlovými Vary.

Ústí zakončilo základní část na druhém místě se ziskem 58 bodů. Do prvního kola si tým Vladimíra Trčky vybral FBC Štíry České Budějovice. Ústecký tým si s Budějovicemi poradil v nejkratším možném čase a již od soboty vyhlíží svého semifinálového soupeře. Ústí ve třech čtvrtfinálových zápasech vstřelilo devět branek a inkasovalo branek sedm. Ústečtí hráči došli se Štíry dvakrát do nájezdů, v obou případech byli úspěšní. Nejproduktivnějším hráčem týmu je v play-off Vladimír Trčka ml., ten si ve třech zápasech připsal šest kanadských bodů. Brankářské statistiky opanuje s 90.5% úspěšností Dominik Hrabě. Ústí postupem mezi čtyři nejlepší týmy vyrovnalo loňskou sezonu, kdy Ústí vypadlo též s Karlovými Vary.

Semifinále začíná tuto sobotu, kdy se Ústí s Kladnem utkají od 18 hodin na SH Sluneta, v neděli nastoupí týmy k odvetě ve stejný čas.

Autor: Dominik Hrabě