Související zápasy

Florbal Ústí zvládlo první čtvrtfinálový víkend, ze dvou vyrovnaných zápasů si odváží vedení 2-0 v sérii

Sobotní zápas ústeckým příliš nevyšel, tým celý zápas dotahoval ztrátu. Když už se dostali domácí do vedení, tak o něj rychle přišli. Zápas rozhodli až nájezdy, ve kterých byl ústecký tým úspěšnější. Druhý zápas vypadal podobně jako první, Ústí však nenechalo hosty odskočit, a naopak ve druhé třetině odskočilo o dvě branky, tento náskok jim stačil až do konce zápasu.

Florbal Ústí 4:3pn FBC Štíři České Budějovice

Soupeř začal velmi aktivně a nenechal ústecké v klidu rozehrát. Co zdobilo Budějovice celý zápas byli standardní situace. Z první standardky z rohu se prosadil po sehraném signálu Dominik Vlček. Ústí se přes obranu soupeře nedokázalo dostat a soupeřovo brankáře téměř nezaměstnalo.

Druhá třetina navázala na tu první. Opět Štíři dostali příležitost z rohu na útočné polovině a z dalšího signálu se prosadil Matyáš Sirotek, ten si v utkání připsal tři kanadské body. Až ve 26. minutě se povedlo rozvlnit síť i ústeckým hráčům. Semerád zatáhl míček a trefil se přímo do šibenice. Vyrovnání se diváci dočkali minutu před koncem třetiny, když si Esterka odskočil na středu a Trčka ho poslepu našel, Esterka se do odkryté branky nemýlil.

Poprvé v utkání se dostalo Ústí do vedení po brance Trčky. O minutu později hosté srovnali z přesilové hry, kterou jim faulem nabídl Pavelka. Zápas došel až do prodloužení.

Deset nastavených minut mohli sledovat diváci. V největší šanci zápasu se ocitli budějovičtí hráči, když se po chybě ústeckých hrnuli do přečíslení 4 na 2. Střelu z crossu však vychytal Hrabě. Zápas došel až do samostatných nájezdů, kde domácí tým vyhrál 3:1, celkově 4:3pn

Nejlepším hráčem za domácí byl zvolen Dan Semerád, za hosty Matyáš Sirotek.

Florbal Ústí 5:3 FBC Štíři České Budějovice

Nedělní zápas začal stejně jako sobotní. Štíři vletěli na domácí a již v první minutě vstřelili první branku. Na rozdíl od prvního zápasu se v první třetině prosadili i domácí. Opět otevřel ústecký brankový účet Semerád, který stejně jako v sobotu vymetl pavučiny v pravé šibenici. Štírům se ale povedlo opět dostat do vedení v přesilové hře. Ještě před odchodem do šaten se domácím povedlo srovnat, když Trčka našel Kubu Fuchsiga a ten dělem z metru rozvlnil síť.

Ve druhé třetině se dařilo více domácím. Ti poprvé v sérii vyhráli třetinu. Nejdříve se střelou na bližší tyč prosadil Lukáš Tauber, poté se skvělou akcí blýsklo duo Secký – Sattler, kdy druhý trefil míček ze vzduchu a navýšil ústecké vedení o dvě branky. Ve 26. minutě fauloval Tauber před brankou a rozhodčí nařídil trestné střílení, ve kterém soupeř neuspěl. Z čeho ale Štíři uspěli byla standartní situace, kdy si domácí nerozebrali hráče a Holý i s pomocí teče snížil vedení domácích.

Ve třetí třetině tlačil více soupeř. Do velké šance se dostal v přesilovce Vlček, ale jeho střelu vyrazil brankář. V obrovské šanci byli Štíři po chybě v rozehře. Protiútok 3 na 1 zahasil díky dobrému přesunu Hrabě. Hosté zkusili dvě minuty před koncem hru v šesti, v té však obdrželi branku od Trčky a odvezli si druhou porážku.

Nejlepším hráčem za domácí se stal Dominik Hrabě, za hosty Martin Hanousek.

Série pokračuje příští víkend 11.2. v Českých Budějovicích. Florbalu Ústí stačí jedna výhra k postupu! Ostatní série se vyvíjejí takto: Butchis 2-0 Gullivers, Bulldogs 1-1 Kladno, Hattrick 1-1 Letka.

Autor: Dominik Hrabě