BulldogsÚstí
3:1(2:0,1:0,0:1)
so 9. 10. 2021 18:00 @ STAREZ ARÉNA VODOVA (Malá hala), 1. liga mužů, 7. kolo

Florbalisté Ústí poprvé padli, souboj o čelo tabulky vyhráli brněnští Bulldogs

V sobotu vyjeli muži Florbalu Ústí do Brna. Na programu byl souboj dvou dosud neporažených celků. Ústí sice své soupeře výrazně přestřílelo, Bulldogs ale díky vysoké produktivitě zvítězili 3:1.

Bulldogs Brno - Florbal Ústí 3:1
branky: 2. Tomáš Kadavý, 11. Martin Grlický, 39. Martin Grlický - 55. Václav Vavruška; rozhodčí: Pavel Hála - Vladimír Hála; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 113; zásahy brankářů: Jakub Haltmar 24 - Marek Netopilík 7; po třetinách: 2:0, 1:0, 0:1;

Souboj o první místo tabulky začal lépe pro domácí Brno, které šlo do vedení ve druhé minutě zásluhou souhry Marka a Kadavého. Ústí hrálo více na míčku, všechny střelecké pokusy ale zneškodnil Haltmar. Bulldogs naopak přidali druhou branku, ze standardní situace se v 11. minutě trefil Grlický. V závěru třetiny vyslal jedovatou střelu Täuber, brněnské ale opět podržel gólman.

Ve druhé třetině mělo Ústí početní výhodu po faulu Peška. Brněnský brankář ale několika fantastickými zákroky podpořil svůj tým a přesilová hra Ústí zůstala nevyužita. Z brejku ohrozil brněnskou branku Esterka, několik střel vyslalo na branku i Brno. Ujal se až pokus Grlického z 39. minuty, který poslal Bulldogs do tříbrankového vedení.

Ústí ještě neskládalo zbraně a poslední dvacetiminutovku začalo velmi aktivní hrou. Domácím se dařilo blokovat střely, proti byl i brankář Haltmar, který zneškodnil krásnou souhru Pešky s Vavruškou. V 49. minutě mělo Ústí druhou přesilovku, všechny pokusy ale opět končily blokem obránců nebo v rukou Haltmara. Ten se v 52. minutě předvedl dalším fantastickým zákrokem, kdy vychytal Semerádovo zakončení do prázdné branky. Ústí se podařilo skórovat až v 55. minutě, kdy Vavruška backhandem hostujícího brankáře prostřelil. Hosté zkoušeli ještě hru v šesti, další gól už ale nepřidali.

Autor: Adéla Kubíková