,,Hrát za Ústí mě baví," říká superligový Jan Peška

“Peši” je významným stavebním kamenem úspěchů v posledních letech. Letos přijal novou výzvu. Na Ústí ovšem nezapomněl, a pokud je možnost, rád za něj nastoupí.

197_20230202_125434.jpg

Peši, loni jsi byl tahounem týmu, který nakonec ztroskotal v semifinále s pozdějšími vítězi z Karlových Varů. Určitě se Ti nevzpomíná na závěr sezóny dobře, jelikož jsi měl nepříjemné zranění. Jaké bylo nehrát a koukat se na kluky v play off? Svrběly Tě ruce?

Na konec loňské sezóny opravdu nerad vzpomínám. Sezóna v Ústí nám vyšla. Vyhráli jsme skoro všechno a pak v posledním zápase s Vary, když už o nic v podstatě nešlo, přišel střet s protihráčem, při kterém jsem si zlomil čelist. Play off jsem sledoval z lavičky, a to bych nikomu nepřál.

Do Superligy se nepostoupilo, nicméně letos Tě v ní vidíme. Po sezoně jsi se dohodl s Českou Lípou a začátek se Ti neskutečně bodově vydařil. Byl jsi zvolen také hráčem měsíce. Asi pro Tebe nebylo těžké se adaptovat na vyšší úroveň?

Co se týká mého vstupu do Superligy, tak jsem spokojený. Zvykl jsem si rychle. Jsem rád, že od trenéra dostávám dostatek prostoru a doufám, že k těm kanadským bodům ještě nějaké přidám. Stále ale zůstávám nohama na zemi.

V Ústí funguješ na bázi střídavých startů, jak to všechno fyzicky zvládáš?

To, že mohu hrát za Ústí i za Lípu je super. Fyzicky zatím stíhám, naopak jsem rád, když jsem často na hřišti. Akorát volného času by někdy mohlo být víc.

Jak jsi spokojen v České Lípě? Splnilo to tvá očekávání? Nešel jsi úplně do neznámého a kolem sebe máš další Ústečáky: Marka Netopilíka, Vášu Vavrušku, nově také Láďu Trčku, trenéry znáš z Ústí…

Doufám, že to dotáhneme do předkola. To, že jezdíme s kluky z Ústí do Lípy, je určitě výhoda, cesta rychleji utíká a Vašek je dobrý DJ:)

Obvyklá otázka na závěr: Jaký je největší rozdíl mezi 1. ligou a Superligou?

Superliga je určitě proti první lize mnohem rychlejší, na všechno je mnohem méně času. 

Díky za rozhovor!

Autor: Redakce