Související zápasy

Florbal Ústí

Hrůzostrašný víkend zažili ústečtí muži, šest bodů rozdali týmům ze spodu tabulky

Ústí zažilo před týdnem euforii, když v zápase o první místo porazilo Bulldogs Brno. Další víkend měl být pouze formalitou, když na Slunetu přijela předposlední Plzeň. Úvodní třetina však Ústí posadila zpět na zem, ve zbylých čtyřiceti minutách už domácí nezvládli zápas zvrátit. V neděli mohli prohru odvrátit v zápase s Letkou, zde však opět v první třetině obdrželi tři branky a zápas pak ztratili v závěru.

Florbal Ústí 4:7 FBC Plzeň

Utkání nezačalo pro domácí Ústí dobře. Tauber v sedmé minutě ztratil míček a Adam Karel se v úniku nemýlil a zametl míček do pravého rohu. Stejný hráč navýšil vedení Plzně o dvě minuty později, unikl po mantinelu a našel místo nad nohou Pražáka. Pohroma pokračovala ve 13. minutě, Horažďovský natáhl ke střele těsně za polovinou a o tyč rozvlnil síť. Ústecká lavička na chod zápasu zareagovala změnou v brankovišti. Hrabě si sáhl na míček po dvou minutách, když ho vytahoval z vlastní sítě, 0:4.

Domácí do druhé třetiny vstoupili lépe než do té první. Z šancí však nic nevytěžili až do desáté minuty, kdy se prosadil střelou nad nohu Vondruška. Ten nechyběl ani u druhé branky domácích, vystřelil a jeho sraženou střelu našel Horn, který se ze vzduchu nemýlil. Ústí tak chytlo druhý dech a už to vypadalo na návrat. Vítr z plachet sebral ústeckým plzeňský Zábran, když so povodil Esterku a nadvakrát rozvlnil síť.

Třetí třetinu rozhodl začátek. Ve třicáté sekundě se opět prosadil zábran, kdy freestylem zpoza branky vrátil Plzni čtyřbrankový náskok. A byl to opět Zábran, který kompletně umlčel Slunetu. Hattrick završil z protiútoku, když trefil horní růžek. Ústí ještě dvakrát snížilo, ale ve hře v šesti už branku vstřelit nedokázalo a připsalo si tak překvapující první porážku v sezoně.

Florbal Ústí 4:5 FBC Letka

Ani zápas v Ostravě nezačal pro ústecké muže dobře. Hned v druhé minutě šla Letka do vedení. Skóre navýšili domácí o dvě minuty později, když se z chyby v rozehře dostali do přečíslení. Ústí mohlo zvrátit stav v přesilové hře, ale když se nedaří, tak se nedaří a místo snížení přišlo navýšení vedení z domácí strany, když proměnil trestné střílení Svoboda. Oproti pátku ale nevyšlo Ústí v první dvacetiminutovce naprázdno, prosadil se Vondruška.

Jan Vondruška podtrhnul svoji střeleckou formu a vstřelil i druhou ústeckou branku. Letka dostala příležitost odskočit dvě minuty před koncem, když byl vyloučen Esterka. V oslabení však utekl Tauber, backhandem prostrčil míček na Horna a ten se v úniku prosadil chladnokrevně a bylo srovnáno. Tauber navíc byl tvrdě faulován a Ústí tak hrálo čtyřminutovou přesilovku.

Začátek poslední části byl zlomový, Ústí hrálo přes tři minuty přesilovku, ale neproměnilo ji. Naopak Letka dokázala ve 13. a 15. minutě vstřelit branku a Florbal Ústí opět prohrávalo o dvě branky. Ani tříminutová hra v šesti nestačila na dorovnání, vteřinu před koncem zápasu završil hattrick Vondruška, na body to však nestačilo.