Související zápasy

Florbal Ústí

„Jdeme si pro zlato,“ velí euforií nabitý trenér Klíma

Kanadská hokejová mentalita v Ústí? Ano, je to tak. Nejdeme si pro medaili, jdeme si pro zlato! To je plán trenéra Karla Klímy. Rozhovor o postupu na finálový turnaj MČR v dorostenecké lize.

428_20240409_230826.jpg

Karle, obrovský úspěch pro ústeckou mládež, dorostenci pod tvým vedením postoupili přes Fbš Bohemians, což je klub s dlouhodobě výbornou mládeží. Jak náročný to byl soupeř?

Ahoj Hory, ještě teď mám v sobě trošku euforie z toho postupu. Celou sezonu jsme pracovali s velmi mladým týmem a připravovali je na její závěr. Věděl jsem, co nás čeká a to, že do play-off nás doplní nadstandartní lajna kluků, která nastupovala za juniory. Povedlo se nám dát dohromady opravdu parádní tým, ve kterém se nikdo neztratil.

K té sérii s Bohemkou, domácí prohra byla těžká, protože když jsem koukal ještě ten večer na video, tak jsem si říkal, že tohle byl náš zápas. Vyrážet druhý den do Prahy se ztrátou dvou gólů nebyl lehký úkol. Musím říct, že jsem si ale nepřipouštěl nepostup. Věřil jsem v celý tým a každý jeho článek. To, co se dělo v zápase, ty emoce a především to obrovské odhodlání všech bylo neskutečné, když si vezmu, že v tak obrovském tlaku mohu nasadit i hráče ze starších žáků a oni to ustojí. To, co vydržela první lajna v závěru zápasu, ani nemusím zmiňovat.

Teď nás čeká čtvrtfinále s plzeňskýma Gorilama. Je to hratelný soupeř?

Gorily jsou kvalitní soupeř i z toho důvodu jsou také v TOP8. Máme proti nim vyrovnanou bilanci a nebude to nic lehkého. Nicméně věřím, že takto rozjetý tým, který máme, se jen tak nezastaví. Teď se v tréninku zaměříme na mezery, které ještě máme, a věřím, že pokud se pořádně připravíme a zvítězíme.

S jakým cílem do Prahy pojedete?

Myslím, že budu mluvit za všechny kluky. Už tohle sice úspěch je, ale my chceme finále a tenhle tým si chce dojít pro zlato! Můj úkol je připravit jim k tomu podmínky.

Rodičovská parta kolem dorostenců je velká, jezdí s vámi celou sezonu, jak důležití budou v Praze?

Musím říct, že ta kulisa, kterou rodiče vytvářejí, je neskutečná. Když vezmu celou sezonu, tak obdivuji rodiče, kteří jezdí na každý turnaj, a chci jim za to poděkovat. Znám to jako hráč, proto vím, jaký je to úžasný pocit, když na tribuně máte někoho, kdo vás podporuje v tom, co děláte. Chtěl bych, aby to každý z těch kluků zažil a měl v Praze minimálně jednoho fanouška. Pojďte jim pomoct k úspěchu, který už jim nikdo nikdy nevezme.

Finálový turnaj MČR dorostenců se odehraje 20 a 21. dubna v Praze.

Autor: Jiří Horák