Jsem moc rád, že je Kostra zpátky v týmu, je to můj nejlepší kamarád, uvedl Vojta Esterka

Střelecký hrdina posledních zápasů se nám rozpovídal o své střelecké formě či návratu Jakuba Kolstrunka. Vojta Esterka vyhlíží utkání s Kladnem.

302_20231020_120702.jpg

Poslední dobou jsi si vytvořil reputaci skvělého střelce a tvoje góly výrazně přispívají k výsledkům týmu. Jak se cítíš na hřišti v těchto dnech?

Za vstřelené góly jsem samozřejmě moc rád. Paradoxně se v poslední době na hřišti necítím v úplné psychické pohodě, ale daří se mi při důležitých momentech zachovat klidnou hlavu. Přál bych si, abych týmu gólově pomohl i mimo přesilové hry.

Nedávno se ti vrátil tvůj dlouholetý kamarád a spoluhráč Kuba Kolstrunk, který často asistuje u tvých gólů. Jaké to je mít Kubu zpátky v týmu?

Kuba je dlouhodobě můj nejlepší kamarád a na jeho příchod do Ústí jsem se velmi těšil. Je to super kluk do kabiny a patří k tahounům týmu. Jsme opravdu rádi, že je zpátky. Často spolu probíráme herní situace a řešíme co zlepšit. V poslední době se to promítá právě naší souhrou.


Nyní vás čeká utkání s Kladnem. Jaké vzpomínky si vybavíš, když se řekne semifinálová série s Kladnem?

Vybaví se mi nejspíše podobné pocity jako při superligovém play-down s Libercem. To znamená, že se o tom nerad bavím. Každopádně je to minulost a tu už změnit nelze. Můžeme se od toho pouze odrazit a vrátit to Kladnu i s úroky.

Letos jsme první pohárový zápas na Slunetě s Kladnem prohráli. Jaké očekáváš utkání v sobotu?

Pohárové zápasy bereme spíše jako příležitost zkusit si něco nového. Z prohry jsme si tak velkou hlavu nedělali. To důležité nás čeká v sobotu! Věřím, že to bude opět vyhrocené jako každé utkání s Kladnem. I když se momentálně Kladnu nedaří tak, jak se na začátku sezony očekávalo, jsme si plně vědomi jejich kvalit. Určitě nedostaneme nic zadarmo, nicméně věřím, že když podchytíme vstup do utkání a udržíme koncentraci celých 60 minut, jsme schopni si z Kladna odvést všechny 3 body.

Autor: Jiří Horák