Související zápasy

Junioři nestačili na pražské kádry. Z víkendu vytěžili jen jeden bod

Junioři se o víkendu 9. a 10. prosince střetli s dvěma pražskými týmy. V sobotu vyzvali Bohemku, se kterou nakonec prohráli na nájezdy. V neděli přivítali Chodov, s nímž to do vítězného konce také nedotáhli. Jak duely probíhaly se dočtete v tomto souhrnu.

Úvodní perioda sobotního duelu proti Bohemians nezačala pro ústecké juniory úplně nejlépe. Bohemce se podařilo do šatny odejít s třígólovým náskokem a kluci tak měli co dohánět. Těžký start jim ale asi prospěl, neboť v další části předvedli pěkný výkon, při kterém vstřelili tři góly a soupeřův narůstající náskok postupně snižovali. Bohemka posléze ztratila kontrolu nad hrou a oba kádry začaly hrát vyrovnaně. Ústí se pak na okamžik dostalo do vedení, naděje na výhru v základní hrací době ale v poslední minutě zkazil soupeřův gól. Ani následující prodloužení nestačilo na určení vítěze a došlo na nájezdy. Rozhodující branku pak vstřelil soupeřův hráč Dominik Bürger a juniorům tak výhra proklouzla mezi prsty.

Nedělní zápas pro změnu Ústí rozehrálo dobře a dostalo se do dvougólového vedení. Na povedený start navázali i v druhé části, kdy se sice Chodov začal prosazovat, kluci ho ale dokázali udržet na uzdě a dostali se do vedení 4:3. Závěr ale bohužel nedopadl podle jejich představ. Chodov převzal hru do svých rukou a nakonec si do Prahy přivezl  tříbodový zisk.

Kluci si tedy po víkendu připsali svůj desátý bod a stojí na deváté příčce tabulky celé soutěže.